Reklama

Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš, venku je -0.4 °C

Ve stínu: Dokument o Olomoučanech, které byste měli znát

PREMIÉRA

5.1.2022

Autor: jap

Produkční společnost PP-Productions za kterou stojí Marek Pešl a Jakub Plánka vám může být povědomá díky dokumentu Za zavřenými dveřmi, který nastínil situaci zavřených olomouckých restaurací v době pandemie. Nyní dvojice přichází se sérií dokumentů Ve stínu, v nichž představí tři zajímavé olomoucké osobnosti, o kterých by se mělo vědět. Prvním z nich je kytarář Lukáš Sedláček.

„Myslíme si, že každé město schovává spoustu nadaných lidí, umělců a kreativců. Denně je potkáváme... Chceme touto cestou ukázat, jak je Olomouc pestré město na talentované lidi, zapálené pro svou práci, která je i jejich koníčkem...“ říkají tvůrci. Za sebou už mají úspěšný dokument Za zavřenými dveřmi, v němž představili složitou situaci, která nastala pro provozovatele restaurací a barů po nastolení tvrdého lockdownu. „Když jsme natočili náš první dokument, opravdu jsme nečekali, jak velké ohlasy bude mít a musíme přiznat, že nás to motivovalo k tomu, abychom se tohoto žánru drželi,“ doplňuje Jakub Plánka.

První dokument, který má premiéru právě dnes, nahlédne do dílny kytaráře Lukáše Sedláčka. Ten vypráví o svých tvrdých začátcích, jak ho pohltil zvuk kytary, když jezdil trampovat a jak ho stavebnice MERKUR a LEGO dovedly k výrobě prvních kytar. 

Druhý díl bude věnovaný Jakubovi Junkovi. Ten ve svém volném čase, když zrovna neskáče v bikeparku na kole vlastní výroby, staví profesionální kola na zakázku. 
 Ve třetím dílu se divák seznámí s malířku Denisou Klemsheovou, která má v Olomouci nenápadnou autorskou galerii, ale málokdo ví, že její obrazy cestují po celém světě.