Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 8.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ve čtvrtek se koná veletrh sociálních a souvisejících služeb

Zprávy z regionu

14.5.2019

Autor: red

Čtvrtek 16. května bude patřit veletrhu sociálních a souvisejících služeb. Akci s mottem Baví nás pomáhat pořádá ve spolupráci s městem Olomouc Galerie Moritz. Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. Veletrh a jeho bohatý doprovodný program zaplní obchodní centrum v době od 10 do 18 hodin.

"Hlavním cílem akce je zvýšit informovanost veřejnosti o aktuální nabídce sociálních služeb v Olomouci," vysvětluje náměstkyně primátora Eva Kolářová. U vystavovatelů se návštěvníci dozvědí důležité informace o sociálních službách a budou se moci zapojit do slosování o zajímavé ceny. Prostřednictvím soutěží budou mít možnost vyzkoušet si, jak se žije se zdravotním postižením či omezením. "Organizace si připravily interaktivní úkoly. Součástí bude překážková dráha se slepeckou holí, malování obrázků s omezením (nedominantní rukou, s nástavcem na tužku a podobně), jízda na mechanickém vozíku včetně možnosti vyzkoušení si jeho rozložení či složení apod. Vyzkoušet si bude možné třeba i různé senzorické pomůcky, které simulují pocity lidí s poruchou autistického spektra, nebo třeba simulační brýle," vysvětluje Dagmar Prachniarová z odboru sociálních věcí olomouckého magistrátu. Na účastníky soutěží čekají ceny v podobě dárkových předmětů statutárního města Olomouce a Galerie Moritz, ale také vstupenky do ZOO Olomouc, Aquaparku Olomouc či dárkové poukázky.

V rámci doprovodného programu jsou připraveny dílničky pro děti, soutěže pro rodiny s dětmi a cvičení s lektorkou Lenkou Fasnerovou. Po celou dobu trvání akce bude možné vyzkoušet si cvičební nářadí jako Fit Pain Free, Flexi-bar, X-co, Hoop Fit, Fit Drum, Smovey body, Woudink, Air Track.