Reklama

Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj, venku je 9.8 °C

Vanilkové rohlíčky, halušky i grilované ryby. Na vánočních trzích se můžete každou sobotu těšit na gastro show

Zprávy z regionu

23.11.2023

Autor: red

Jednou z novinek letošních Vánočních trhů jsou víkendové gastro show. Každou sobotu bude na Horním náměstí probíhat jarmark s regionálními řemeslníky a výrobci a na podiu vystoupí zajímaví kuchaři a cukráři z Olomouckého kraje. Vždy v 15 hodin začne pořad Gastro rejdění, během kterého moderátorka Martina Queetko Procházková představí mistry a mistryně svého řemesla. Můžete se tak dozvědět řadu nových informací o vaření a pečení, najít tady inspirace a vánoční tipy a navíc ochutnat zajímavé pokrmy.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Již 25. listopadu odstartuje šňůru pořadů majitelka olomouckých cukráren Sladký Méďa Denisa Sklenářová. Milovníkům vánočního cukroví ukáže, jak vyrobit a upéct tradiční vanilkové rohlíčky. Další sobotu 2. prosince bude Michal Duračka z restaurace Asado Grill v Olomouci grilovat ryby, o týden později se na pódiu představí Pavla Krmelová, šéfcukrářka šumperského hotelu Perk se svým receptem na Red Velvet roládu s pomerančovým krémem.

V sobotu 16. prosince bude Martin Ševčík z olomoucké restaurace Jízdárna připravovat halušky se zelím, slaninou a vídeňskou cibulkou. Asistovat mu bude majitel firmy Bystročické zelí Jiří Kubíček. Program uzavře 23. prosince aktuálním vánočním receptem šéfkuchař hotelu Perk Jan Malý. Chystá se na nakládaného smaženého kapra bez kostí.

A tohle samozřejmě není jediná gastronomie na Vánočních trzích. Ve stáncích najdete řadu oblíbených pokrmů a pochutin – například domácí uzeniny a masa, zabijačkové speciality, uzené ryby, polévky, makrely na rožni, grilovaná masa a klobásy, bramboráky, nakládané sýry, cukrovinky, dorty, koláče a spoustu dalších dobrot.

Podrobné informace o Vánočních trzích najdete na vanocnitrhy.eu nebo na sociálních sítích.

Program Gastro rejdění

  • 25. 11. Vanilkové rohlíčky z cukrárny Sladký méďa Olomouc - s majitelkou Denisou Sklenářovou
  • 2. 12. Grilované ryby – s šéfkuchařem Asado Grill Olomouc Michalem Duračkou
  • 9. 12. Red Velvet roláda s pomerančovým krémem - Pavla Krmelová, šéfcukrářka restaurace Perk v Šumperku
  • 16. 12. Halušky s Bystročickým zelím – s majitelem firmy Jiřím Kubíčkem a kuchařem Jízdárny Martinem Ševčíkem
  • 23. 12. Smažený nakládaný kapr – s šéfkuchařem restaurace Perk Šumperk Janem Malý