Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 2.9 °C

Válka Roseových i Tramtastezka s divadelními hrdiny. Divadlo Tramtarie chystá v listopadu pestrý program

Kultura

6.11.2022

Autor: red

Divadlo Tramtarie pokračuje na vlně komedií s vděčným tématem manželského soužití. Říjnová novinka Horory z manželských ložnic vzbudila nadšené ohlasy a neméně vzrušená očekávání provází i chystaná premiéra Války Roseových. Divadelní adaptace kultovní filmové komedie s Michaelem Douglasem, Kathleen Turnerovou a Danny DeVitem se na prknech Divadla Tramtarie představí koncem listopadu.

Horory z manželských ložnic

Foto: Divadlo Tramtarie

Pod příznačným názvem HORORY Z MANŽELSKÝCH LOŽNIC se skrývá komedie plná černého humoru, komických neporozumění, ale také tragických minutí a selhání. To vše je namícháno v jeden zábavný divadelní koktejl podle receptu režisérky inscenace Hany Marvanové. Peprné příběhy čtyř manželských dvojic, do jejichž mírně upadajícího intimního života přijde nečekaná záležitost, kterou není nic menšího, než nová sexuální libůstka, nebo chcete-li, nevinná sexuální úchylka. Tramtarie zve diváky na poutavou okružní jízdu manželskými ložnicemi, ve které nechybí milostné pikantnosti, drama, nečekané zvraty, ani láska.

Na 12. listopadu připravila Tramtarie také další díl úspěšné Talk show Marka Zahradníčka ZGRUNTU S VLKEM Z GRUNTU. Marek Zahradníček, podrobně a bez servítků, vyzpovídá Davida Vlka, autora facebookových fejetonů, jehož inteligentní ostrovtip se na sociálních sítích stal fenoménem. Vlk z Gruntu si okamžitě získal srdce stovek fanoušků a fanynek.

Nevšední zážitky nabídne zájemcům o divadlo i speciální akce Noc divadel. Jubilejní 10. ročník proběhne 19. listopadu. V Divadle Tramtarie bude od 16 do 19 hodin připravena interaktivní Tramtastezka s divadelními hrdiny. "Lidé v tento den mohou nahlédnout do míst, kam se běžně divák nepodívá a navíc se mohou setkat s oblíbenými divadelními hrdiny, které zná z inscenací Divadla Tramtarie," uvedla mluvčí divadla Vlasta Pechová.

Pro nejmenší diváky připravila Tramtarie opět oblíbené víkendové dopolední pohádky doplněné výtvarnými dílničkami a dalším programem pro děti. Už tuto neděli 6. 11. čeká na děti pohádka o emocích EMINKA A EMOUŠEK, kde se s pomocí kouzelných skřítků děti učí poznávat pocity své i svého okolí.

V průběhu listopadu se diváci mohou v Tramtarii těšit na neotřelou adaptaci známého románu TŘI MUŠKETÝŘI, retrokomedii o stárnoucím rockerovi HŘEBEN BRUCE WILLISE nebo poetickou a něžnou AMÉLII Z HEJRÁKU. Všechny tyto inscenace jsou z pera Vladislava Kracíka, uměleckého šéfa Divadla Tramtarie.

Vstupenky na představení můžete koupit online na www.divadlotramtarie.cz nebo v Informačním centu Olomouc.