Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17.7 °C

V olomouckém Rozáriu proběhne o víkendu oslava růží. Těšte se na pestrý třídenní program

Zprávy z regionu

6.7.2020 aktualizováno 10.7.2020 10:11

Autor: red

Olomoucké rozárium se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci. Růže, které se v něm pěstují, nám mohou závidět všude na světě. Letos pořádá Výstaviště Flora Olomouc samostatnou akci Vyznání růžím, která se uskuteční 10. až 12. července 2020 v Rozáriu v Olomouci.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Kompletní třídenní program naleznete i v našem Kalendáři akcí

Během tří dnů se návštěvníci mohou těšit na floristické show, které ukáží, jak vyrobit interiérové dekorace z růží, svatební kytici nebo květinový šperk. Nebudou chybět ani přednášky a rostlinolékařská poradna, kde se dozvíme vše o růžích, jejich původu, odrůdách či pěstování. Dále zajímavé informace o léčivých účincích růže, o fenoménu anglické růže či o růžařských spolcích a Rosa klubu ČR. "Inspiraci, jak zakomponovat růžové keře do své zahrady, mohou návštěvníci nalézt díky florálním objektům od předních českých floristů. Zúčastnit se mohou také různých workshopů jako například Botanika všemi smysly, kde zjistíme, že krásu rostlin nemusíme vnímat pouze zrakem," uvedla za Výstaviště Flora Olomouc Kristýna Buchtová.

Na své si přijdou i děti, které si mohou zkusit malování na sklo, výrobu ozdob z kukuřičného šustí, skládání růží z LEGO kostek, korálkování, výtvarný workshop pod taktovou Pevnosti Poznání nebo hrnčířskou a řezbářskou dílnu. Součástí výstavy jsou i oblíbené zahradnické trhy s podtitulem "Léto v zahradě" a nebude chybět ani dobré jídlo a pití. Svým hudebním vystoupení potěší návštěvníky Petra Černocká, hudební skupina Jamr´s či Moravská filharmonie Olomouc. 

Svůj stánek představí během Vyznání růžím i iniciativa Univerzity Palackého Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor. Ta nabídne návštěvníkům akce odpočinkovou zónu, hudební program a další aktivity pro malé i velké. Zájemcům budou volně k dispozici deky, sedací vaky, půjčovna stolních a deskových her či drobné sportovní vybavení a program. "Na našem stánku bude připravena také výtvarná dílna pro děti nebo upomínkové předměty z produkce univerzity," dodává za Zaparkuj Ondřej Martínek.

Výstavu Vyznání růžím pořádá Výstaviště Flora Olomouc, a.s. za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc. Podrobné informace návštěvníci naleznou na flora-ol.cz a sociálních sítích Výstaviště Flora Olomouc.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Místo: Rozárium Olomouc, 779 00 Olomouc
Termín konání: 10. - 12. července 2020
Čas: pátek 14-19, sobota 9-19, neděle 9-17
Doprava: Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti v ulici Poupětova (u vlakové zastávky Olomouc – Nová Ulice) nebo využít venkovní parkoviště u Šantovky, které pro ně bude vyhrazeno.

Vstupné:
- Základní vstupné: 100 Kč
- Senioři nad 65 let, studenti: 70 Kč
- Děti 6-15 let: 30 Kč
- Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 50 Kč
- Rodinné vstupné: 200 Kč