Reklama

Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana, venku je 1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V olomoucké zoo opět probíhá Zooinventura. Zapojte se i vy do sčítání zvířat

Zprávy z regionu

17.1.2023

Autor: red

Konec roku přinesl pro zaměstnance olomoucké zoo pravidelnou inventarizaci. Bylo potřeba spočítat zvířata. Nejen tak ledabyle, ale poctivě a přesně, aby čísla souhlasila. Práci sčítacích komisařů si mohou až do 12. února 2023 vyzkoušet i návštěvníci zoologické zahrady.

Tak schválně. Zvládnete spočítat, kolik vlků je celkem ve výběhu v olomoucké zoo? 

Foto: Jan Procházka

Pro návštěvníky to bude úkol nelehký, hodit se bude znalost matematiky, dobrý odhad a notná dávka štěstí. Zvířata totiž neposedí, neodpoví a samotné sčítání tak nemusí být úplná legrace. "V rámci Zooinventury necháváme počítat ta zvířata, která jsou spočitatelná pouhopouhým pohledem. Návštěvníci se tedy nemusí obávat, že by museli vstupovat přímo do výběhů. Například u lvů by se počet za osobní účasti zjišťoval krátce. Speciálně u kotulů, kteří jsou značně prchliví, přejeme, ať se sčítací komisaři doberou správných odpovědí," uvádí mluvčí zoologické zahrady Iveta Gronská.

V těchto zimních měsících se tradiční Zooinventurou baví téměř všichni příchozí. "Počítejte tak, ať se vaše a naše čísla shodují, abychom nenabyli dojmu, že nám někdo ze zvířat zahradu opustil, nebo do ní potajmu přišel," nabádá Milan Kořínek z marketingového oddělení, který si sám v nejtěžších chvílích při počítání pomáhá fotoaparátem.

A jak se tedy můžete zapojit? Na pokladně zoo stačí vyzvednout hlasovací lístek Zooinventury, na němž budou veškeré potřebné údaje a soutěžní otázky. Při odchodu ze zoo ho nezapomeňte odevzdat do boxu u východu. Zajímavé ceny pro nejpřesnější komisaře nemohou chybět! ;)

Reklama

RESTAURACE MICHALSKÝ VÝPAD

Katalog firem » Restaurace, stravování » Pizzerie

Srdečně Vás zveme do nově otevřené NEKUŘÁCKÉ restaurace Michalský Výpad. Posezení v příjemném interiéru ve francouzském stylu a ochotný personál ve spojení s exkluzivní kuchyní jsou n...