Reklama

Středa 30. září 2020, svátek má Jeroným, venku je 12.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V jednom z olomouckých hotelů anonym nahlásil bombu

Krimi

2.10.2019

Autor: red

Olomoučtí policisté prověřují od dnešního dne anonymní oznámení o uložení bomby v jednom z olomouckých hotelů. Na místě zasahovaly krátce po půl třetí ráno všechny dostupné hlídky, policisté měli k dispozici i speciálně vycvičené psy.

Ilustrační foto

Foto: Archiv redakce

"Oznámení o předmětné události jsme přijali krátce po půl třetí v noci od majitele hotelu, kam někdo neznámý tuto skutečnost oznámil. Policisté bezprostředně po přijetí oznámení přijali patřičná opatření. Na místo byly vyslány všechny dostupné policejní hlídky, včetně policejních psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, neboť se jednalo o dvě hotelové budovy. Provedenou prohlídkou nebyl ani v jedné z budov žádný nástražně výbušný systém nalezen. Evakuace osob nebyla nutná," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Do opatření byly zapojeny dvě desítky policistů, včetně dvou psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. Policisté na případu pracují, prověřují všechny doposud získané informace a poznatky, činí veškeré kroky k jeho řádnému objasnění a po volající osobě pátrají. V dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta.

"Bohužel nemůžeme sdělit, o jaký hotel se jedná. Zákon nám neukládá chránit pouze fyzické osoby, ale rovněž právnické osoby," doplnila závěrem Urbánková.