Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V areálu Buková hora spadl strom na lanovku, lyžaři byli evakuováni

Zprávy z regionu

17.1.2019 aktualizováno 17.1.2019 16:30

Autor: red

Ve ski areálu Buková hora dnes krátce po poledni spadl strom na lanovku. Areál byl mimo provoz a proběhla evakuace 71 lyžařů. Na místo byly povolány i vrtulníky. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Lanovka bude mimo provoz i v pátek.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Na lanovou dráhu spadl v její horní části strom a na lanovce zůstali uvízlí lyžaři. Podle informací bylo původně v plánu odřezat spadlý strom a zprovoznit lano tak, aby v nouzovém systému lanovka dovezla lyžaře do bezpečí. To se ale nepodařilo. "Byla zahájena evakuace všech osob ze sedačkové lanovky. Na pomoc k Bukové hoře byly povolány dva vrtulníky," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Lyžařské středisko je v současné době mimo provoz," potvrdila Policie ČR v brzkých odpoledních hodinách. Podle dostupných informací jsou všichni lyžaři v pořádku. Lanovka bude mimo provoz i v pátek, ačkoli se původně předpokládalo, že by se mohla rozjet ještě v průběhu čtvrtečního odpoledne.

Strom spadl na čtyřsedačkovou lanovku na Červené Vodě, která podle stránek areálu měří 1688 metrů, je vyhřívaná a jde o nejrychlejší a nejdelší lanovou dráhu Orlických hor.

Na lanovce se v době nehody nacházelo 71 pasažérů. Nikdo nebyl zraněn, záchranáři je evakuovali pomocí slaňování. Záchranná akce trvala několik hodin.

Aktuální provoz v areálu sledujte v našem přehledu sjezdovek nebo na webkameře z areálu.

Reklama

LÉKÁRNA U PÖTTINGEA

Katalog firem » Zdravotnictví » Lékárny a farmaceutické produkty

NUXE - spojení přírody a luxusu..

Nyní bronzující pudr Nuxe Éclat Prodigieux ZDARMA!

Nabídka platí k nákupu přípravků NUXE nad 790 Kč do rozdání zásob.

Neznáte NUXE?

NUXE to je francouzská kosmetika ze srdce Paříže. Je to spojení přírody a luxusu. Nepoužívá parabeny, minerální oleje, umělá barviva nebo složky živočišného původu, mimo včelí produkty. Není bez zajímavosti, že například Nuxe Réve de Miel®, medový balzám na rty, patří mezi nejpoužívanější na světě. Absolutní jedničkou je suchý Zázračný olej Huile Prodigieuse® který si podmanil ženy na celém světě. Kosmetika Nuxe nabízí přírodní produkty od denních krémů, přes odličovací řadu až po péči o tělo

... NUXE, PŘÍRODA JE ZÁZRAČNÁ®...