Reklama

Pátek 19. dubna 2019, svátek má Rostislav, venku je 19.8 °C

V areálu Buková hora spadl strom na lanovku, lyžaři byli evakuováni

Zprávy z regionu

17.1.2019 aktualizováno 17.1.2019 16:30

Autor: red

Ve ski areálu Buková hora dnes krátce po poledni spadl strom na lanovku. Areál byl mimo provoz a proběhla evakuace 71 lyžařů. Na místo byly povolány i vrtulníky. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Lanovka bude mimo provoz i v pátek.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Na lanovou dráhu spadl v její horní části strom a na lanovce zůstali uvízlí lyžaři. Podle informací bylo původně v plánu odřezat spadlý strom a zprovoznit lano tak, aby v nouzovém systému lanovka dovezla lyžaře do bezpečí. To se ale nepodařilo. "Byla zahájena evakuace všech osob ze sedačkové lanovky. Na pomoc k Bukové hoře byly povolány dva vrtulníky," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Lyžařské středisko je v současné době mimo provoz," potvrdila Policie ČR v brzkých odpoledních hodinách. Podle dostupných informací jsou všichni lyžaři v pořádku. Lanovka bude mimo provoz i v pátek, ačkoli se původně předpokládalo, že by se mohla rozjet ještě v průběhu čtvrtečního odpoledne.

Strom spadl na čtyřsedačkovou lanovku na Červené Vodě, která podle stránek areálu měří 1688 metrů, je vyhřívaná a jde o nejrychlejší a nejdelší lanovou dráhu Orlických hor.

Na lanovce se v době nehody nacházelo 71 pasažérů. Nikdo nebyl zraněn, záchranáři je evakuovali pomocí slaňování. Záchranná akce trvala několik hodin.

Aktuální provoz v areálu sledujte v našem přehledu sjezdovek nebo na webkameře z areálu.

Reklama

GALERIE RUBIKON

Katalog firem » Kultura a umění » Galerie

Galerie RUBIKON prezentuje od roku 2001 díla českých i zahraničních autorů. Nabízí obrazy, grafiku,sklo, plastiku, keramiku, kůži a šperk. Pořádá autorské výstavy, vystavuje také zastupuj...