Reklama

Pátek 23. února 2018, svátek má Svatopluk, venku je -2 °C

V Caesarovi proběhne unikátní výstava třinácti umělců ze sbírek Roberta Runtáka

Kultura

25.10.2017

Autor: roc

Ve středu 1. listopadu v  osmnáct hodin bude v olomoucké galerii Caesar slavnostní vernisáží zahájena výstava s názvem „Doma“. Jedná se o výběr z děl třinácti výtvarníků mladší a střední generace, jejichž tvorba je součástí rozsáhlé sbírky olomouckého patriota Roberta Runtáka. Výstava následně potrvá až do 30. listopadu.

Na výstavě bude k vidění i bezejmenné plátno Tomáše Bárty. Na výstavě bude k vidění i bezejmenné plátno Tomáše Bárty. Foto: repro: Tomáš Bárta

„Jsem velice rád, že mohu malou ukázku z vlastní umělecké sbírky vystavit také ve městě, kde žiji a které je mému srdci velmi blízké,“ říká sběratel a majitel uměleckých děl Robert Runták a dále dodává: „Oproti některým předchozím výstavám z mé sbírky jsme se tentokrát s galeristou Miroslavem Schubertem zaměřili na díla nefigurativního charakteru. Představeni budou umělci, jejichž tvorba hraje ve sbírce velmi zásadní roli, ačkoli s ní nebyli doposud veřejně příliš spojováni.“
Jmenovitě budou na výstavě zastoupeni Tomáš Bárta, Michal Cimala, Vladimír Houdek, Jan Kaláb, Matúš Lelovský, Michaela Maupicová, Marek Meduna, Josef Mladějovský, Alice Nikitinová, Jaromír Novotný, Jan Poupě, Robert Šalanda a Vladimír Véla.

Robert Runták

Český podnikatel, investor, sběratel a mecenáš umění, žije v Olomouci, vlastní jednu z největších sbírek umění na území Česka, je členem Akviziční komise Tate Modern pro Rusko a Východní Evropu. Na rok 2019 plánuje otevření vlastního galerijního prostoru v Olomouci.

roc

Reklama

Obchůdek U Zeleného věnce

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do prodejny produktů pro zdraví v centru města - Obchůdek u zeleného věnce na Dolním náměstí č. 8. Prodáváme přírodní produkty pro zdraví, čaje a koření Sonnentor, aromaterapeutické prostředky od K. Hádka, doplňky stravy Barny´s a další kvalitní a prověřené výrobky.