Reklama

Neděle 24. června 2018, svátek má Jan, venku je 10.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V Caesarovi proběhne unikátní výstava třinácti umělců ze sbírek Roberta Runtáka

Kultura

25.10.2017

Autor: roc

Ve středu 1. listopadu v  osmnáct hodin bude v olomoucké galerii Caesar slavnostní vernisáží zahájena výstava s názvem „Doma“. Jedná se o výběr z děl třinácti výtvarníků mladší a střední generace, jejichž tvorba je součástí rozsáhlé sbírky olomouckého patriota Roberta Runtáka. Výstava následně potrvá až do 30. listopadu.

Na výstavě bude k vidění i bezejmenné plátno Tomáše Bárty. Na výstavě bude k vidění i bezejmenné plátno Tomáše Bárty. Foto: repro: Tomáš Bárta

„Jsem velice rád, že mohu malou ukázku z vlastní umělecké sbírky vystavit také ve městě, kde žiji a které je mému srdci velmi blízké,“ říká sběratel a majitel uměleckých děl Robert Runták a dále dodává: „Oproti některým předchozím výstavám z mé sbírky jsme se tentokrát s galeristou Miroslavem Schubertem zaměřili na díla nefigurativního charakteru. Představeni budou umělci, jejichž tvorba hraje ve sbírce velmi zásadní roli, ačkoli s ní nebyli doposud veřejně příliš spojováni.“
Jmenovitě budou na výstavě zastoupeni Tomáš Bárta, Michal Cimala, Vladimír Houdek, Jan Kaláb, Matúš Lelovský, Michaela Maupicová, Marek Meduna, Josef Mladějovský, Alice Nikitinová, Jaromír Novotný, Jan Poupě, Robert Šalanda a Vladimír Véla.

Robert Runták

Český podnikatel, investor, sběratel a mecenáš umění, žije v Olomouci, vlastní jednu z největších sbírek umění na území Česka, je členem Akviziční komise Tate Modern pro Rusko a Východní Evropu. Na rok 2019 plánuje otevření vlastního galerijního prostoru v Olomouci.

roc

Reklama

KAMENNÉ KOBERCEa BETON design OLOMOUC

Katalog firem » Obchod » Přírodní a umělý kámen

Showroom Kamenné koberce Olomouc, na ulici Sladkovského 160/53(stavebniny Balus Holice), Vás srdečně zve k prohlídce a výběru naších přírodních a mramorových produktů.
Prodej a realizace podlah interiér a exteriér, terasy, okolo bazénu, chodníky, příjezdové cesty, jako jediní máme nový i stěnový systém pro realizaci schodů bez bedněni, realizace i mezi kuchyňskou linkou, sprchově kouty, stěny.

NOVĚ JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI REALIZACI KREATIVNÍCH POVRCHŮ POHLEDOVÉHO BETONU A SKULPTUÁRNÍCH STĚREK, BENÁTSKÝCH ŠTUKŮ Z MATERIÁLU ISTINTO ITÁLIE. BETON - design