Reklama

Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena, venku je 0.2 °C

Užijte si pohádkovou zimu v Olomouci a okolí! Víme, kam můžete vyrazit

Tipy a názory

8.12.2021

Lenka Šimková

Zima. Mrazivá rána, nepříjemný vítr, ale také pohodová vánoční atmosféra a sněhové vločky, které nám vykouzlí úsměv na tváři. I v zimě se navíc dá vyrazit za skvělou zábavou. Pokud uvažujete, kam se vydat na víkend nebo třeba jen kam zajít odpoledne po práci, podívejte se na náš přehled zajímavých míst, která v okolí i v samotném centru Olomouce stojí v tomto ročním období za to!

Zábava v centru města

ZIMNÍ JARMARK
3. prosince až 23. prosince
Horní a Dolní náměstí

Zimní jarmark navazuje na zrušené vánoční trhy a nabízí produkty lidových řemesel, vánoční ozdoby, svíčky, věnce a nechybí ani trvanlivé potraviny typu uzenin či koření. Potraviny k okamžité spotřebě s ohledem na vládní nařízení nabízeny nebudou. Současně bude na Horním náměstí zajištěn program v podobě představení tradičních řemesel, jako je umělecké kovářství či práce řezbářů, uvažuje se také o prezentaci dokumentů o lidových řemeslnících. Prodávat se budou i vánoční stromky a živí kapři.

VÁNOČNÍ RUSKÉ KOLO
19. listopadu až 23. prosince
plocha Tržnice
Vstupné 100 Kč (cca 5 minut)

V posledních letech si získalo sympatie návštěvníků velké vyhlídkové kolo, které se tyčí na ploše Tržnice. V provozu bude opět po celou dobu zimních trhů a oproti loňskému roku má opět uzavřené kabinky a tyčí se do výšky 30 metrů. Ceny zůstávají stejné jako v předchozích dvou letech - dospělí zaplatí za jízdu 100 korun, nejmenší děti se pak povozí zdarma.

Foto: Jan Procházka

PLAVBY OLOMOUC
Plavby: na základě rezervace
Kontakt: www.plavbyolomouc.cz 

Plavby po Moravě vstoupily letos do své již sedmé sezony a těší se velkému zájmu nejen u turistů, ale i u Olomoučanů. Také v zimě se můžete těšit na poznávací plavby, ale také rozlučky se svobodou, firemní akce a jiné oslavy. A nebojte, na lodi je vytápění a zahřát se můžete i teplým nápojem na palubě. ;)

OLOŠLAP
Jízdy Ološlapem: je třeba rezervace
Kontakt: www.oloslap.cz 

A hned další skvělý tip od již zmíněného provozovatele! Jestli toužíte po netradičním zážitku v centru města, nebo chcete vaše přátele seznámit s historickým centrem, oslavit narozeniny či se rozloučit se svobodou, pak je Ološlap skvělou volbou. A na výběr máte ze dvou skvělých Ološlapů!

ADVENTNÍ ČAS NA OLODVORKU
Adresa: Dolní náměstí 34
Otevírací doba: denně od 14 do 22 hodin

Olodvorek na Dolním náměstí v předvánočním čase prokouknul a dýchá nádhernou adventní atmosférou. Zastavit se zde můžete na něco dobrého, legendární námořnický punč samozřejmě nechybí. ;) Navíc na místě vyrostl magický vánoční strom, který symbolizuje naději a poděkování zejména všem lékařům, sestřičkám a dalším zdravotnickým zaměstnancům. Každý, kdo by chtěl, může pod stromečkem nechat pro zdravotníky drobný dárek. Celou sbírku pak organizátoři z Plaveb Olomouc předají 23. prosince zdravotníkům ve Fakultní nemocnici Olomouc. Podrobnosti zde →

Foto: Lenka Šimková

AQUAPARK OLOMOUC
Adresa: Kafkova 526/21
Otevírací doba: ZDE
Kontakt: www.aqua-olomouc.cz

Tento nevšední areál vodních atrakcí a relaxace návštěvníkům nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační zážitky, odpočinkové zóny, masáže a solária v rámci jednoho komplexního provozu tvořeného vnitřní bazénovou halou a venkovním areálem. Jestli patříte k milovníkům vodních hrátek, o které nechcete přijít ani v zimě, vydejte se sem. Zejména děti budou nadšené...

PEVNOST POZNÁNÍ
Adresa:
17. listopadu 7 (areál Korunní pevnůstky)
Otevírací doba: Po zavřeno; Út-Pá 9:00-13:00, So, Ne 9:00-18:00. Od 13. 12. 2021 do 2. 1. 2022: ZAVŘENO.
Kontakt: www.pevnostpoznani.cz

Pevnost poznání je interaktivním univerzitním muzeem, kde si zábavu najdou nejen děti, ale také dospělí. Díky neformálnímu přístupu ke vzdělávání je velmi inspirativním prostředím. V muzeu je k vidění několik zajímavých expozic a za návštěvu rozhodně stojí také planetárium. V předvánočním období se také můžete těšit na víkendové tvůrčí dílny i vánoční chemické pokusy. Pro veškeré informace o nejnovějších událostech či akcích sledujte webové stránky Pevnosti poznání.

Foto: www.pevnostpoznani.cz

BOWLAND
Adresa:
Polská 1, Galerie Šantovka
Otevírací doba: Po-Pá 11:00-22:00; So-Ne 09:00-22:00
Kontakt: www.bowland-center.cz

Jestli máte rádi týmové hry, pak vyrazte do Šantovky na bowling. Nejmodernější bowlingové centrum v Olomouci s 18 profesionálními drahami čeká jen na vás. Celý prostor centra Bowland je klimatizovaný a je nekuřácký. K dispozici máte i WIFI připojení zdarma. 

KROKODÝLEK
Adresa:
Florykova 556
Otevírací doba: Po-Čt 14:00-19:00; Pá 14:00-20:00, So 10:00-20:00, Ne 10:00-19:00
Kontakt: www.krokodylek-olomouc.cz

Krokodýlek je největší zábavní park v kraji. Nabízí více jak 35 úžasných atrakcí nejen pro děti, ale i pro dospělé. Můžete se těšit na pětipatrovou prolézací klec, lanové centrum, bazén s lodičkami, motorkovou dráhu, sedm metrů vysokou horolezeckou stěnu a mnoho dalšího. Součástí je i restaurace orientovaná na italskou kuchyni. Skvělý tip, když je venku nevlídno.

Foto: www.bowland-center.cz

JUMP ACADEMY OLOMOUC
Adresa: Olomoucká 1715/90, Olympia Olomouc
Otevírací doba: denně 09:00-21:00
Kontakt: www.jumpacademy.cz/olomouc 
Jump Academy Olomouc je trampolínové centrum pro děti a dospělé. Přijďte si zaskákat, trampolíny na vás čekají! Zažijte spoustu zábavy a tréninku. Jump aréna nabízí hned několik druhů atrakcí, ty jsou vyrobené z kvalitních materiálů a díky vysokým bezpečnostním standardům splňují ty největší požadavky na bezpečnost. Jump park je charakteristický i tím, že na účastníky dohlíží animátoři a trenéři. A dá se tu uspořádat i narozeninová oslava.

JUMP FAMILY OLOMOUC
Adresa: Pražská 255/41, Olomouc City
Otevírací doba: Po-Pá 12:00-19:00, So, Ne a svátky 09:00-19:00
Kontakt: www.jumpfamily.cz/olomouc 
Skočte do jump arény v Olomouci a prožijte nekonečné množství zábavy. Čeká na vás hřiště snů plné trampolín i jiných atrakcí pro celou rodinu, včetně nejmenších. Nezáleží na tom, kolik toho umíte. Kvalifikovaní trenéři vám rádi pomohou s prvními skoky i náročnějšími triky. Přijďte se sem vyskákat ze všedních starostí, zlepšit fyzičku nebo zničit ratolesti...

Foto: Jump Family Olomouc

STRAŠIDELNÝ DŮM
Adresa:
 Komenského 863
Otevírací doba: St, Čt 16:00-22:00; Pá 16:00-23:00; So 10:00-22:00; Ne 14:00-20:00
Kontakt: www.strasidelnydum.cz
Tak tady vás čeká adrenalinová zábava ve strašidelném domě s hororovým příběhem. A jestli jste tu už byli, tak vězte, že stojí za to přijít znovu, protože za dobu provozu už se zde vystřídalo hned několik strašidelných příběhů. A budete se bát...

MISTR ÚNIKU
Adresa:
 Schweitzerova 44
Otevírací doba: dle domluvy
Kontakt: www.mistruniku.cz
Utečete z uzamčené místnosti? Čeká vás 60 minut plných hádanek, úkolů a logických postupů. 60 minut, kdy si 2 až 5 hráčů vyzkouší, jak spolu umí komunikovat a spolupracovat. Aktuální téma zní "tajemství sousedova sklepa". Ideální pro rodiny, party přátel i jako teambuilding.

Foto: Jan Procházka

Kam na výlet v okolí?

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA
Adresa: Darwinova 29, Svatý Kopeček
Otevírací doba: prosinec-únor 09:00-16:00
Kontakt: www.zoo-olomouc.cz

Zoo na Svatém Kopečku je oblíbeným cílem výletů zejména rodin s dětmi. Místní zoologická zahrada patří k těm nejhezčím u nás v republice. Rozprostírá se v příjemném, zalesněném prostředí a v současnosti chová téměř 1800 kusů celkem 380 druhů zvířat. Nabízí možnost prohlídky vzácných druhů živočichů v šesti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo unikátní, 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž (nic pro slabé nátury). V zimním období funguje občerstvení u věže. Zoo je zkrátka ráj pro děti i dospělé...

Foto: Jan Procházka

SKI AREÁL HLUBOČKY
Adresa: Školní 126, Hlubočky
Kontakt: www.skiarealhlubocky.cz

Ski areál Hlubočky leží nedaleko Olomouce a je oblíbenou destinací nejen lyžařů, ale také milovníků bobové dráhy. A pokud ještě není sníh, můžete se tu také procházet, okolí k tomu přímo vybízí. V letošním roce se navíc provozovatelům podařilo prodloužit prostřednictvím navážek sjezdovku, která by nyní měla dosáhnout půl kilometru. Pokud získá potřebné povolení, delší sjezdovku si užijeme už v této zimní sezoně. ;)

RESORT HRUBÁ VODA
Adresa: Hrubá Voda
Kontakt: www.hrubavoda.cz

Asi 22 kilometrů od Olomouce, v údolí řeky Bystřice pod strmými kopci Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku, najdete areál, kde je snad všechno, co potřebujete k dokonalé relaxaci. Je tu sjezdovka, bobová dráha, speciální Kamzíkova stezka mezi stromy, saunový svět, privátní wellness i ubytování. Dají se odtud také pořádat zajímavé výlety do okolí. Celý areál je dobře dostupný jak autem, tak vlakem. Ideální místo pro odpočinek...

V Hlubočkách bychom se měli dočkat i prodloužené sjezdovky ;)

Foto: Jan Procházka

DALŠÍ SKIAREÁLY V OKOLÍ
Jako každý rok, tak i letos, pro vás budeme bedlivě sledovat situaci ve skiareálech s dobrou dojezdovou vzdáleností od Olomouce. Kdy začíná sezona? Kolik už je v provozu vleků, lanovek a sjezdovek? Jaké jsou sněhové podmínky? Všechno potřebné se dozvíte v našem pravidelně aktualizovaném přehledu sjezdovek →

Navštívit můžete také zajímavé výstavy v místních muzeích, strávit příjemný večer v kině nebo na některém z četných představení olomouckých divadel. O tom, co se ve městě koná, se dozvíte v našem Kalendáři akcí.

Užijte si příjemné zimní chvíle s rodinou nebo s přáteli!