Reklama

Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, venku je 0.5 °C

Už se zase bude hrát, Sigma cestuje do Hradiště

Sport

6.11.2020

Autor: Petr Pelíšek

Zápasy sedmého kola bude po měsíční pauze zase pokračovat fotbalová FORTUNA:LIGA. Nejvyšší soutěž měla vládou nařízenou přestávku, teď se opět může hrát, kluby budou muset dodržovat stejná opatření, jako měla už před zákazem. Olomouckou Sigmu čeká restart v Uherském Hradišti, proti 1.FC Slovácko hraje v sobotu od 16.00.

Ligová fotbalová asociace velmi stála o možnost rozjet sezónu po nucené měsíční pauze ještě před reprezentační přestávkou. „Jednání se zástupci Ministerstva zdravotnictví a s hlavní hygieničkou byla konstruktivní a jsem rád, že jsme našli řešení, za kterých jsme schopni se znovu vrátit k mistrovským zápasům,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA, pro asociační web.  V nové verzi Protokolu opatření se bude mimo jiné hovořit o povinnosti testování nejdříve 48 hodin před výkopem metodou PCR. „Je to kratší doba, než kterou jsme aplikovali v předchozích obdobích, a především hostujícím týmům to může způsobit logistické potíže. Přesto ale věřím, že i toto kluby zvládnou. Jsme především rádi, že můžeme po měsíci znovu hrát zápasy, za což patří velký dík paní hlavní hygieničce, panu ministrovi i všem osobám na Ministerstvu zdravotnictví, které se na povolení pro fotbal podílely,“ dodal Svoboda. V obou nejvyšších soutěžích se tedy mohou uskutečnit utkání 7. kola v termínech, jak je LFA již určila v úterý.

Sigma má před sebou zápas na Slovácku, kde se bude muset poprvé obejít bez Václava Jemelky. Ten odešel na hostování do belgického Leuvenu. „Jsme rádi, že se liga opět rozběhne. Těšíme se na zápasy,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal. Sigma proti Slovácku. Jak probíhala v přestávce příprava na restart soutěže? „S hráči jsme se vždy sešli až na hřišti, nemohli jsme využívat prostory kabiny, tudíž nám chyběl větší kontakt. Do tréninku jsme zařadili více herních cvičení a cvičení s míčem. Vyzkoušeli jsme si různé herní činnosti, nácviky a standardní situace, takže z tohoto pohledu to beru jako výhodu,“ podotkl.

„Mužstvo pracovalo během přestávky dobře. Byli jsme s hráči spokojeni. Ke konci to bylo trošku náročnější na psychiku, protože jsme trénovali a ten vrchol týdne v podobě zápasu nepřicházel. Teď už trénujeme směrem k zápasu, za což jsme rádi. Chceme navázat na výkony ze začátku sezóny. Herní pauza byla vcelku dlouhá, takže uvidíme, jestli se pauza na nás podepsala,“ dodal Látal, který bude na olomoucké lavičce chybět. V 6. kole doma proti Plzni byl totiž po červené kartě vykázán na tribunu a dostal za to stop na jedno utkání.

Jako hlavní rozhodčí byl delegován Miroslav Zelinka, na pomezí mu budou asistovat Matěj Vlček a Radim Dresler.

Jak nastoupí?
Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Hellebrand – Petržela, Sadílek, Havlík, Kohút, Navrátil – Cicilia.
SK Sigma: Mandous - Hála, Hubník, Beneš, Zmrzlý – Zahradníček, Breite, Houska, Greššák, Falta – Nešpor.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip