Reklama

Čtvrtek 23. listopadu 2017, venku je 1.5 °C

Svátek má Klement

Už se to blíží! Mezinárodní festival COLORES FLAMENCOS vypukne již 27. července

Zprávy z regionu

15.7.2017

Autor: bam

Španělské rytmy, roztančená náměstí, gastronomické večery, flamencové workshopy, strhující galavečer na kterém se představí baletní mistři Nuevo Ballet Español a všudypřítomný nádech exotiky. Nejen to je multižánrový FESTIVAL COLORES FLAMENCOS 2017, který se v Olomouci uskuteční 27. – 30. července.

COLORES FLAMENCOS 2017 COLORES FLAMENCOS 2017 Foto: Archiv pořadatele

Koncem července vypukne v Olomouci již devátý ročník mezinárodního multižánrového festivalu flamenca a španělské kultury Colores Flamencos. Oblíbená akce za osm let konání přivítala téměř třicet tisíc diváků a zájemců z České republiky i ze zahraničí. Důležitým byl velmi úspěšný koncert světové hudební hvězdy, fenomenálního kytaristy Paco de Lucíi v roce 2013, po němž se zájem o festival ještě zvýšil. Událost poté právě za ročník 2013 získala významné ocenění - Cenu města Olomouce za počin roku v oblasti kultury. 

Vrcholem festivalu je vždy Galavečer a ani letos tomu nebude jinak. Tradiční a všemi očekávaný Galavečer flamenca se uskuteční 29. července v pavilonu A na Výstavišti Flora. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelný zážitek v podobě vášnivého a strhujícího představení Cambio de Tercio madridského souboru Nuevo Ballet Español. Již sám název, jenž má původ v argotu španělských toreadorů, evokuje neustálou změnu a gradující proud energie, která diváka uchvátí a provází celým představením. Čtyři tanečnice a dva tanečníci spolu se šesti skvělými hudebníky provází publikum dechberoucím představením, jež hýří barvami a rytmem. Představení je rozděleno na deset scénických obrazů, v nichž se mísí jak v pohádkové alchymistické dílně nejrůznější flamencové styly, Cantinas, Fandangos, Rumbas, Bamberas, Bulerias, Tanguillos a Sevillanas, s klasickým španělským tancem. Vše umocněné bezchybnou choreografií, vášnivou hudbou i osobitým světelným designem.

Festival však mimo strhujícího Galavačeru láká na bohatý a exotický program. Zajímavé budou například dva koncerty, které se uskuteční v Divadle hudby. Na prvním z nich, nabídne festivalovému publiku 28. července herec Tomáš Hanák a kytarista Petr Vít hudebně poetickou koláž, kde představí díla latinskoamerických spisovatelů, básníků a hudebníků. V neděli 30. července vystoupí v témže prostoru barcelonská hudební skupina Miramundo. Soubor je složen z hudebníků několika národností a díky tomu je jejich tvorba mixem španělské, mexické, italské a brazilské kultury. Festival není ovšem jen o hudbě a tanci, ale jsou to čtyři dny plné programu, který zahrnuje filmovou přehlídku v kině Metropol, volně přístupnou flamencovou Food fiestu na Horním náměstí s bohatým programem, španělské party v barech na Mlýnské ulici, dny španělské kuchyně v hotelu NH Collection Olomouc, workshopy a další kulturní doprovodný program. 

Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal nebo v Informačním centru na Horním náměstí v Olomouci. Vše o festivalu naleznete na stránkách www.flamencool.cz.

bam

Reklama

Uzenářství CHODURA

Katalog firem » Obchod » Maso, uzeniny

Točený salám 80%: 99 Kč / Kg
Učňovské párky : 109 Kč / Kg
Vídeňský párek 80%: 139 Kč / Kg
Gazdovská klobása : 139 Kč / Kg
Vysočina: 139 Kč / Kg
Beskydský tramp: 129 Kč / Kg
Korunní šunka: 159 Kč / Kg
Hovězí maso v pepři: 249 Kč / Kg
Gothajský salám 80%: 99 Kč / Kg
Anglická slanina lisovaná: 159 Kč / Kg
Srnčí hřbet: 99 Kč / Kg
Chodurova pečená sekaná: 119 Kč / Kg


Vepřová kýta Gastro: 89 Kč / Kg

Těšíme se na Vaši návštěv

Aktuálně z Olomouce