Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 18.1 °C

Urychlení východní tangenty a dalších staveb. Radní jednali s Ředitelstvím silnic a dálnic

Zprávy z regionu

7.2.2019

Autor: red

Nové vedení města má za sebou první jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic. Radní tak dali najevo, že mají eminentní zájem na spolupráci a koordinovaném postupu při řešení důležitých investic do dopravní infrastruktury, zejména pak na urychlení východní tangenty.

Foto: Archiv města

"Minulý týden jsme přijali programové prohlášení, v němž deklarujeme podporu stavbě východní tangenty. Jako velký problém vnímáme průtahy s vybudováním této důležité stavby. Proto jsme hned na tento týden svolali jednání se zástupci Ředitelství silnic a dálnic," uvedl primátor Mirek Žbánek. Na radnici se tedy sešli politici, úředníci magistrátu a ředitel Správy Olomouc Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka. "Chceme pomoct co nejrychleji vyřešit problémy, které brzdí zahájení stavby, na niž jsou již alokovány prostředky v rozpočtu ministerstva dopravy," dodal náměstek Martin Major. Jak již radní avizovali v programovém prohlášení, podporují výstavbu východní tangenty při zachování komunikace Chválkovice – Samotišky.

Na společném jednání zazněl i návrh na zřízení pracovní skupiny. "Tým, složený z úředníků magistrátu a krajského úřadu a z pracovníků Ředitelství silnic a dálnic by měl společně předcházet problémům při velkých investicích do dopravní infrastruktury, případně tyto problémy operativně řešit," vysvětlil primátor. Dle jeho slov je alarmující, když o pět let později zahájené přípravy úseku Týneček – Šternberk už téměř v postupu projekční přípravy dohání východní tangentu. Pracovní skupina by se měla zabývat i dalšími tématy, například důležitým tříkilometrovým úsekem dálnice D35 mezi Křelovem a nadjezdem u Břuchotína, který teprve zkompletuje západní obchvat Olomouce.