Srbský stoper Sigmy Uroš Radakovič: "Porveme se o poháry"

Rozhovory

11.2.2018

Autor: Radek Heloňa

Hanáci zakončili přípravu s ligovým soupeřem Slovanem Liberec. Sigma sice prohrála 1:2 a šlo o první porážku v přípravě, ale s kvalitním ligovým soupeřem, který Hanáky v první půli přehrál, a určitě dobře připravil na první zápas ligy s Plzní. Celá zápas odehrál srbský stoper a opora zadních řad Uroš Radakovič. Jak viděl generálku? "Nejsme spokojení s výsledkem, ale je lepší prohrát v generálce než potom v lize. Musíme pochválit soupeře, hrál výborně a my jsme se hlavně v prvním poločase nemohli dostat do naší hry."

Předzápasová příprava. Uroš Radakovič těsně před duelem s Libercem v tradiční předzápasové rozcvičce. Předzápasová příprava. Uroš Radakovič těsně před duelem s Libercem v tradiční předzápasové rozcvičce. Foto: Radek Heloňa

Uroši, jak jste viděl přípravný zápas se Slovanem?
Nejsme spokojení s výsledkem, ale je lepší prohrát v generálce než potom v lize. Musíme pochválit soupeře, hrál výborně a my jsme se hlavně v prvním poločase nemohli dostat do naší hry. Asi to bylo i tím, že jsme se na přírodní trávu v týdnu moc nedostali, a nemohli jsme hrát naši technickou hru.

Slovan také hodně presoval vaši rozehrávku, byl to problém?
Ano, musíme je pochválit, dobře na nás nalezli, ale myslím si, že až bude hřiště lépe připraveno a my budeme odpočinutější, tak to zvládneme, přece jen máme za sebou hodně tvrdou přípravu.

Mohl terén ovlivnit i druhý inkasovaný gól, který jste dostali?
No, viděli jste sami...(smích).

Co říci k první brance, kterou dal Oskar?
Byl tam náběh za obranu, já jsem vystoupil doprava, borec to parádně trefil, klobouk dolů před ním, tam s tím asi Miloš v brance vůbec nemohl nic dělat.

Proti Liberci to měla Sigma v rozehrávce hlavně v první půli těžké. Slovan výborně napadal a nepouštěl Sigmu ke svojí hře. Radakovič pod atakem Bartla. Proti Liberci to měla Sigma v rozehrávce hlavně v první půli těžké. Slovan výborně napadal a nepouštěl Sigmu ke svojí hře. Radakovič pod atakem Bartla. Foto: Radek Heloňa

Jak se těšíte na ligový start, který vás čeká příští týden proti Plzni?
Jsem rád, že příprava končí, Turecko bylo náročné, trénovali jsme dvoufázově, ale věřím, že nám to v lize a i v prvním utkání pomůže, že jsme dobře připravení. Uvidíme, na co to bude stačit.

Co kabina, jak je natěšená na start soutěže?
Už se těšíme, těžký soupeř, který odehrál skvělý podzim, hrají Evropskou ligu. Pro nás dobře, když máme kvalitního soupeře, hrajeme proti němu dobrý fotbal. Proti Spartě, Slavii i v Plzni jsme podali solidní výkony a věřím, že i proti Plzni to nyní dokážeme zopakovat.

Liberec jste chválil za výkon. Bude to váš soupeř v boji o poháry?
Ano, jsou tam oni, my Sparta a Slavie. Uvidíme, jak to dopadne. Určitě budou velmi důležité první tři zápasy, kdo v nich získá hodně bodů, bude mít navrch.

Takže cílem je uhrát poháry?
Jsme třetí, o skóre, tak by bylo asi hloupé dělat, že nás ty poháry nezajímají a že budeme hrát o střed tabulky. Máme dobré mužstvo, máme šanci, jsme připravení, nevidím důvod, proč se o to neporvat.

Jste tady třetím rokem, jak srovnat tento tým s tím, který tady byl na začátku?
Tak to lze těžko srovnávat, ale začalo to už před dvěma lety. Trenér po nás něco chtěl, a nám to došlo trochu později, než mělo. Ale dobře, že jsme na to přišli a na podzim v lize jsme se prezentovali, jak jsme měli. Trenér i celý realizační tým odvádí skvělou práci, my se musíme snažit plnit to, co po nás chtějí na hřišti a bude to dobré.