Reklama

Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj, venku je 9.8 °C

Univerzita Palackého zve zájemce na den otevřených dveří. Kromě informací o studiu nabídne i pestrý doprovodný program

Zprávy z regionu

28.11.2023

Autor: red

Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům a zájemkyním Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (UP) už v pátek 1. prosince. Od 8 do 14 hodin si bude možné prohlédnout univerzitní prostory většiny fakult, koleje, menzu i další pracoviště. Jezdit k nim bude zdarma speciální autobusová linka. Infopoint bude na nádvoří univerzitní knihovny.

Ilustrační foto z minulých DOD

Foto: Vojtěch Duda

Přehled informačních bloků o studiu

Cyrilometodějská teologická fakulta
(Univerzitní 22)
9:00–9:30, 11:00–11:30 Seznamte se s CMTF – infobloky o studiu (aula, 1. patro)
Filozofická fakulta
(Křížkovského 10)
10:00–11:00, 11:30–12:30 Seznamte se s FF – infobloky o studiu (aula 3.32)
Přírodovědecká fakulta
(17. listopadu 12)
9:30–10:30, 11:30–12:30 Informační bloky ke studijním záležitostem (aula 2.001, 2. podlaží)
Pedagogická fakulta
(Žižkovo náměstí 5)
10:00–11:00 Seznamte se s PdF (velká aula, přízemí)
Fakulta tělesné kultury
(třída Míru 117)
10:00, 12:00 Pojďte studovat na Vrchol Olomouce (NA 4.20)
Právnická fakulta
(17. listopadu 8)
9:30–10:30, 11:30–12:30 Seznamte se s PF – infobloky o studiu (budova B, malý sál 1)
Fakulta zdravotnických věd
(Hněvotínská 3, Teoretické ústavy)
9:00–9:45 Seznamte se s FZV – infoblok o studiu (malá pravá posluchárna)

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se středoškoláci dozvědí informace o studiu, přijímacím řízení, zahraničních pobytech či možnostech uplatnění absolventů. Na některých si zájemci mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů nebo si projít laboratoře. "Otevřeno budou mít i koleje a hlavní menza, univerzitní knihovna připravila komentované prohlídky. Zájemcům, kteří se v Olomouci zatím moc nevyznají, pomohou naši zástupci v infopointu na nádvoří Zbrojnice, kde bude možné navštívit stánky studentských spolků, absolvovat workshop výroby bloků s univerzitním vydavatelstvím nebo si dát punč," uvedla prorektorka pro komunikaci a studentské záležitosti Andrea Hanáčková s tím, že program zaujme i veřejnost. 

Speciální web i autobus zdarma

Na webu Univerzitní město najdou zájemci kompletní časový rozpis hlavního i doprovodného programu, jízdní řád speciálního autobusu i další užitečné informace a odkazy včetně seznamu studijních programů, které univerzita nabízí. Dopravu nejen k fakultám zprostředkuje bezplatná autobusová linka, která vyjíždí v 7:55, 9:45 a 11:35 od zastávky u hlavního vlakového nádraží a přiblíží ke zpřístupněným univerzitním budovám. Využít půjde také sdílená kola od Nextbike, která budou po zadání kódu UPDOD23 na 30 minut zdarma.

Na teologické fakultě návštěvníci mohou zkusit soupravu na simulaci stáří nebo pátrací hru s QR kódy. Filozofická fakulta příchozím nabídne kromě informačních bloků také linecké sušenky s logem fakulty nebo koncert muzikanta Lukáše Marečka.

Přírodovědecká fakulta pojme program interaktivně, představí také špičkově vybavené laboratoře či studovnu, pro odpočinek a zábavu půjde využít odpočinkovou zónu. Pedagogická fakulta zve například na blok "Jak fungují SCIO testy" nebo setkání v Centru podpory studentů se specifickými potřebami.

Speciální program fakulty tělesné kultury nabídne popularizačně-vědecké i sportovní aktivity. Zájemci si budou moci vyzkoušet i virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou, například létání v obleku wingsuite. Odpočinout si bude možno v chill out zóně nebo u fotokoutků. Právnická fakulta bude mít komentované prohlídky budovy či blok "Učíme se prakticky", ve kterém zájemci zažijí simulovanou výuku.

Na prohlídku zve také Pevnost poznání, UPoint i koleje a menzy

Oblíbené science centrum Pevnost poznání bude mít pro studující středních škol otevřeno od 9 do 17 hodin zdarma. Univerzitní informační centrum a obchod UPoint na Horním náměstí nabídne ve stejném čase informační materiály, prezentaci módní kolekce či vánoční produkty.

Návštěvníci budou mít i příležitost zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a menzách, konkrétně na kolejích Bedřicha Václavka se bude konat jejich prezentace. V hlavní menze v ulici 17. listopadu budou i pro návštěvníky dne otevřených dveří od 11 do 14 hodin servírovat obědy. Otevřená budou i bistra FreshUP.

Pokud by někomu nevyhovoval prosincový páteční termín, další den otevřených dveří univerzita plánuje na sobotu 27. ledna.

Univerzita Palackého je druhou nejstarší univerzitou v ČR a patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Nabízí přes 900 kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studujících. Každoročně si na UP podá e-přihlášku přes 22 tisíc uchazečů a uchazeček.