Reklama

Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav, venku je 0.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Univerzita Palackého se na týden zabydlí v Šantovce. Ukáže návštěvníkům možnosti studia i science show

Tipy a názory

17.9.2022

Autor: red

Na celý týden od 19. do 25. září se jedna z obchodních jednotek v olomouckém OC Šantovka přemění na informační centrum a obchod Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Návštěvníci všech generací zde budou moci získat informace o možnostech studia na druhé nejstarší vysoké škole u nás, vyzkoušet si hlavolamy a hry nebo si prohlédnout desítky designových a lokálních výrobků z produkce UPointu. Program v prvním patře obchodního domu doplní i workshop s univerzitním vydavatelstvím nebo víkendová science show.

Program UP v rámci projektu Šantovka Star(t)s

(1. patro, vedle prodejny Maxidesign, 19.–25. září od 13 do 19 hodin)

Denně
Komplexní informace o možnostech studia
Designové i lokální produkty z UPointu
Hry a hlavolamy a odpočinková zóna
Dárky a čtení pro malé i velké

Pátek 23. září
Workshop výroby vlastního bloku s Vydavatelstvím UP

Sobota a neděle 24. a 25. září
Víkendové science show s Pevností poznání

"Díky našemu zapojení do projektu Šantovka Star(t)s můžeme na netradičním místě představit návštěvníkům centra na tisíc kombinací studijních programů. Ať už jde o mladé lidi, kteří se rozhodují, kam zamíří po maturitě, nebo o ty, kteří by rádi vystudovali vysokou školu při zaměstnání. Zároveň máme připraven i atraktivní program či drobné dárky i pro ty nejmenší," říká Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Improvizovaný obchod a informační centrum budou otevřeny od pondělí do neděle od 13 do 19 hodin v 1. patře Šantovky.

Přehlídku univerzitního merche a hry navíc doplní odpočinková zóna a speciální víkendový program. V pátek 23. září se v prostorách uskuteční workshop výroby vlastního bloku v režii Vydavatelství Univerzity Palackého a sobota s nedělí budou patřit vědeckým mágům z Pevnosti poznání, interaktivního science centra Přírodovědecké fakulty UP. "S Pevností poznání se návštěvníci na chvíli promění v badatele. Budou moci experimentovat, objevovat a lámat si hlavu nad kvízy či hlavolamy. Svoji přesnost a pečlivost si procvičí při pokusech s barvami a pipetami. Také si vyzkouší, jaký je na dotek kapalný dusík o teplotě –196 °C," vypočítává z programu jeho koordinátorka Šárka Kostková.