Reklama

Sobota 23. února 2019, svátek má Svatopluk, venku je -1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Univerzita Palackého bude mít nového kvestora, stane se jím Tomáš Kopřiva

Zprávy z regionu

17.6.2011

Autor: roc

Novým kvestorem Univerzity Palackého v Olomouci se s platností od 1. července stane dosavadní ředitel Kanceláře Grantové agentury České republiky Tomáš Kopřiva. Rektorovi Mašláňovi jej navrhla šestičlenná výběrová komise, která hodnotila devět z deseti přihlášených uchazečů, protože jediná uchazečka na post kvestora krátce před jednáním komise svoji přihlášku stáhla.

Pozice kvestora Univerzity Palackého v Olomouci je po odvolání bývalé kvestorky Henriety Crkoňové neobsazena a výkonem pravomocí kvestorky je do nástupu nového kvestora pověřena vedoucí ekonomického odboru Jitka Kubáčková. "Rektor vyhlásil 13. dubna výběrové řízení na pozici kvestora s tím, že písemné přihlášky se zdůvodněním zájmu o tuto práci a stručnou koncepční představou o řízení hospodaření a vnitřní správy vysoké školy měli možnost uchazeči předložit do 20. května. Výběrová komise pak hodnotila uchazeče toto pondělí," upřesnil kroky předcházející výběrovému řízení kancléř školy Rostislav Hladký.
Rektor Mašláň se podrobně seznámil s předloženými dokumenty jednotlivých uchazečů a jakmile komise předložila návrh tří vybraných kandidátů na post kvestora, rozhodl se bez dalších odkladů a ztotožnil se s názorem komise, že nejvhodnějším kandidátem je právě Tomáš Kopřiva. "Od nového kvestora očekávám, že se vzhledem k jeho bohatým zkušenostem velmi rychle zorientuje v poměrně složité problematice hospodaření a vnitřní správy veřejné vysoké školy, seznámí se s aktuálním stavem věcí v rámci svých kompetencí a bude platným článkem vedení olomoucké univerzity," prozradil své naděje a očekávání Mašláň.
Tomáš Kopřiva je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. V osmdesátých letech pracoval jako samostatný výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu pro farmacii a biochemii Praha, detašované pracoviště Olomouc. Od roku 1990 byl zástupcem šéfredaktora časopisu Velehrad a téměř současně i poslancem Federálního shromáždění ČSFR. Poté prošel pozicemi generálního ředitele Československé tiskové kanceláře, poradce prvního náměstka ministra obrany, kde spolupracoval na koncepčních materiálech v oblasti vzdělávání a kariérních modelů. Od roku 1995 pracoval na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy nejprve jako zástupce ředitele odboru ekonomicko správního ve skupině vysokých škol, poté jako ředitel financování vědy a vysokého školství, analytik Agentury Rady vysokých škol a v létech 2003 až 2007 byl kvestorem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Od února 2008 až dosud je ředitelem Kanceláře Grantové agentury České republiky.
"Na pozici kvestora veřejné vysoké školy jsem již pracoval, tato funkce pro mne představuje vyrovnaný poměr administrativních úkonů a tvůrčích činností v inspirativním prostředí, a proto je pro mne povolání kvestora přitažlivé. Univerzitu Palackého v Olomouci jsem měl možnost poznat, kromě působení na ministerstvu školství, také v postavení člena správní rady univerzity," reagoval na výsledek výběrového řízení a rozhodnutí rektora Tomáš Kopřiva.

roc

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz