Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.9 °C

Uničov hostí ve fotbalovém pohár Sigmu

Sport

12.9.2022

Autor: Petr Pelíšek

V anglickém týdnu budou v úterý pokračovat fotbalisté SK Uničov a SK Sigma Olomouc. Čeká je vzájemný zápas v rámci druhého kola domácího poháru. Začínat se bude v 16.30, favoritem jsou prvoligoví hosté.

V souboji třetiligového Uničova s prvoligovou Sigmou je předem dáno, kdo je favorit. Postupovou povinnost by měla naplnit Sigma. Vloni pohárový duel v Uničově vyhrála čtyři dva. „Uničov je tradiční pohárový soupeř. Je tam spousta odchovanců Sigmy i trenér Jirka Neček, který také v klubu působil. Samozřejmě naším jednoznačným cílem je postup. MOL Cup bereme jako významnou soutěž a nejkratší možnou cestu do Evropy. Přistupujeme tedy k zápasu maximálně vážně,“ řekl před úterním pohárovým derby Jiří Saňák, asistent trenéra Jílka.

Sigma chce potvrdit vzestup z posledních ligových kol, kdy se jí herně dařilo víc a víc. „I když z nich máme jen čtyři body, tak každý, kdo je viděl, by asi uznal, že jsme měli získat víc. Věřím, že vylepšíme efektivitu a naši snahu vyjádříme i gólově. To je cíl nejen do tohoto utkání, ale i do dalších,“ pokračoval Saňák.

V olomoucké základní sestavě by mohlo dojít ke změnám. V sobotu pak totiž Hanáky čeká ligový zápas v Českých Budějovicích. „Je možné, že dostanou příležitost hráči, kteří neměli tak velké vytížení, ale určitě nepůjde o velké množství změn, které by mužstvo nějak rozstřelily. Budeme chtít vyhrát pro fanoušky, uvědomujeme si, že o jejich přízeň hrajeme v každém zápase,“ podotkl Saňák.

Uničovským nevyšel vstup do nové sezóny podle zvyklostí. A po víkendové prohře 1:3 klub vyměnil trenéra, Jiřího Nečka vystřídal u mužstva Jiří Balcárek.

Zápas SK Uničov - SK Sigma Olomouc začne v úterý 13. září v 16.30. Jako hlavní rozhodčí byl delegován Lukáš Raplík, asistovat na pomezí mu budou Petr Antoníček a Lukáš Lakomý.

Jak nastoupí:
Uničov: Kvapil - Diblík, Koutný, Kirschbaum, Javůrek  - Kamas - Vybíral, Ambrozek, Bača, Vichta – Komenda. Trenér Jiří Balcárek.
SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Pokorný, Poulolo, Zmrzlý – Navrátil, Breite, Spáčil, Zifčák– Chytil, Růsek. Trenér Václav Jílek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Bubenická škola Ivo Batouška

Katalog firem » Vzdělávání a školství

Individuální konzultace (bicí souprava, djembe, taiko, hand pan) Dětské kroužky: - Rytmáček (od 3 do 5 let) - Drumík (od 6 do 10 let) - Tamtam (od 11 do 15 let) - Pobytové a vík...