Reklama

Neděle 16. června 2019, svátek má Zbyněk, venku je 17.6 °C

U Přáslavic havarovala cisterna s mlékem. Dálnice ve směru na Olomouc byla celý den uzavřena

Krimi

4.1.2019 aktualizováno 4.1.2019 18:05

Autor: zd

Krátce před půl šestou havarovala na dálnici D 35 u obce Přáslavice (EXIT 281) cisterna převážející mléko. Na místě zasahovali záchranáři, policisté i hasiči. Komunikace ve směru Ostrava - Olomouc byla zcela uzavřena, v opačném směru byl průjezdný jeden pruh. Provoz byl obnoven po 17. hodině.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, kteří po příjezdu zjistili, že se jedná o nehodu cisterny s návěsem, která převážela mléko. "Podle předběžných informací devětapadesátiletý řidič cisterny sjížděl z dálnice a vyjel se soupravou vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil. Vozidlo zablokovalo oba jízdní pruhy ve směru na Olomouc a přívěs zůstal v příkopě. Řidič se na místě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Při nehodě byl zraněn řidič kamionu, který byl převezen do FN v Olomouci," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Hasiči zajistili havarovanou cisternu proti vzniku požáru. Podle dostupných informací z cisterny uniklo asi 15 kubíků mléka (polovina převáženého nákladu). 

"V současné chvíli se obě jednotky hasičů vrátily zpět na své základny a čeká se na příjezd pracovníků životního prostředí a majitele firmy, kteří budou rozhodovat o dalším postupu," sdělila krátce před osmou hodinou mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Těsně před devátou hodinou byli hasiči povoláni zpět, protože bylo potřeba přečerpat uniklé mléko z jímek do připravené nádoby. "Přečerpání mléka, které z cisterny neuniklo, si řešil majitel. Vyprošťování vozidla bude zajišťovat specializovaná firma," doplnila Hacsiková.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Silnice (dálniční přivaděč) byla ve směru Ostrava - Olomouc zcela uzavřena, v obráceném směru byl průjezdný jeden jízdní pruh. Provoz byl obnoven teprve po 17. hodině.

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz