Reklama

Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub, venku je 25.8 °C

Festival FIMFÁRUM si připravil tvořivý program pro lidi se zdravotním postižením i bez

Festivaly

17.6.2024

Autor: red

27. ročník festivalu FIMFÁRUM je pln tvořivosti a fantazie, a také prostorem pro setkávání a vzájemné poznávání lidí se zdravotním postižením i bez. Pro návštěvníky jsou zajímavé především sobotní kreativní dílny, které se zaměřují na smyslový orgán – SLUCH.

Foto: SPOLU Olomouc

Motto letošního festivalu zní: „Slyším hudbu, zvuky, ptáky… a ticho taky“. V pátek 21. června od 19 hodin se nejen lidé se zdravotním postižením, ale všichni, kdo mají rádi zábavu, budou moct setkat v sále DDM Olomouc na slavnostním zahájení.

„Široké veřejnosti jsou určeny především sobotní tvořivé dílny inspirované jedním z našich smyslů – sluchem, které budou 22. června otevřeny v DDM Olomouc a blízkém okolí. Návštěvníci se budou moci zapojit do řady aktivit inspirovaných hlasy, tóny, zvuky. Výroba chrastidel, kastanět, zvonkohry, originálního bendža, malovaných terakotových zvonečků; výtvarné techniky inspirované klasickou hudbou. Výroba kazu z přírodních materiálů v dílně, kde zažijí pomocí etnických nástrojů Malování zvukem, to jsou příklady toho, co účastníky festivalu v tvořivých dílnách čeká“, řekla Hana Nepejchalová, koordinátorka festivalu Fimfárum.

Sobotní večer pak zpříjemní hudební vystoupení v olomouckých ulicích, která se uskuteční v rámci festivalu Olomouc (o)žije. Pro přihlášené účastníky festivalu budou na závěr, v neděli dopoledne, připraveny zajímavé exkurze.

Program bude probíhat od pátku 21. června do neděle 23. června 2024 v prostorách Domu dětí a mládeže Olomouc na třídě 17. listopadu a v blízkém okolí. Podrobný program naleznete zde →

Festival Fimfárum přináší již řadu let lidem se zdravotním postižením, kteří žijí v pobytových zařízeních, možnost zažít něco nového, seznámit se s novými lidmi a vyzkoušet si své schopnosti a dovednosti. Současně nabízí prostor pro setkání všech, kteří mají zájem o problematiku lidí se zdravotním, především mentálním, postižením – a to v netradiční formě.

Záštitu nad letošním festivalem převzali náměstkyně primátora města Olomouce pro sociální věci Kateřina Dobrozemská a 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínek.

Organizace SPOLU Olomouc, z.ú., která ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Olomouc festival pořádá, podporuje lidi se zdravotním, primárně s mentálním, postižením v Olomouci a okolí již 29 let. V současné době poskytuje především sociální služby, ale organizuje i volnočasové aktivity a vzdělávací akce. 

Festival se koná s finanční podporou Ministerstva kultury, Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje a dalších dárců.