Reklama

Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, venku je 11.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tříkrálová sbírka byla opět rekordní. V olomouckém děkanátu se vybralo více než 2,3 milionů korun

Zprávy z regionu

24.1.2023

Autor: red

Příspěvky v tříkrálových kasičkách jsou sečteny a výsledná částka přesahuje 2,3 milionů korun, což je o téměř půl milionu více než v loňském roce. Do ulic se v olomouckém děkanátu vydalo na 1 450 malých i velkých koledníků. V kasičkách byly rovněž nalezeny šupiny z kapra pro štěstí, z cizích měn euro a forint, věrnostní body do Penny i 120 korunová stravenka. Charita Olomouc děkuje všem koledníkům a všem lidem dobré vůle, kteří přispěli do letošní Tříkrálové sbírky.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Do pokladniček vložili dárci na Olomoucku v hotovosti 2 380 732 korun, což je o 426 179 Kč více než v loňském roce. Online koleda vynesla aktuálně k dnešnímu dni 34 450 Kč, dary bankovním převodem činí 16 175 Kč. Bezhotovostně lze darovat až do 31. ledna, online kasička a DMS běží celoročně. Aktuální výtěžek můžete sledovat ZDE. "Už vzhledem k nárůstu počtu zapečetěných kasiček jsme očekávali, že výtěžek přesáhne minulý rok, ale celkovou částkou jsme stejně velmi mile překvapeni," uvedla Dagmar Hubená, koordinátorka sbírky pro Olomouc město.

Díky tradiční koledě, ale i solidaritě a podpoře mnohých, kteří v době konání sbírky Charitě umožnili umístit kasičky na veřejně dostupných místech, zapečetila Charita 432 kasiček, což byl oproti minulému roku, kdy bylo zapečetěno 403 pokladniček, nárůst o 29 kasiček. Jen v Olomouci bylo umístěno 30 pokladniček v centru na prodejnách a v některých firmách. Další kasičky byly umístěné i v kostelích a okolních obcích. "Jsme rádi, že darování do statických kasiček na prodejnách a ve firmách probíhá i nadále a stává se novou součástí tříkrálového koledování, stejně tak jako online kasička a bezhotovostní dary," přiblížila Dagmar Hubená.

V minulém roce dárci v olomouckém děkanátu věnovali na pomoc potřebným celkem 2 021 846 Kč, z toho 1 954 556 Kč právě ve stacionárních, tzv. neputovních kasičkách a 67 290 Kč prostřednictvím online koledy. Tříkrálová sbírka není pouze o množství vykoledovaných peněz, ale především o solidaritě, zážitcích a nevídaných situacích, které mohou všichni zúčastnění zažívat. "Nebýt někdy únavného koledování, pak by tyto jedinečné okamžiky nemohly nikdy nastat," nastínil vedoucí skupinky koledníků Jindřich Hodinka, podle něhož by byl náš svět bez osobního setkávání koledníků s dárci o poznání chudší.

Online koleda pokračuje až do konce ledna

Možnost darování bankovním převodem (například přes QR kód) končí 31. 1. 2023, konečnou částku za TKS 2023 budeme znát během února. Možnost darování přes DMS a online kasička na www.trikralovasbirka.cz pokračuje celoročně.

"V roce 2023 Charita podpoří z Tříkrálové sbírky vybudování čtyř malometrážních bytů a chráněných dílen včetně zázemí služeb pro lidi s duševním onemocněním, důstojné zaopatření zemřelých klientů střediska Samaritán a rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku," doplnila závěrem Eva Štefková, mluvčí Charity Olomouc.