Reklama

Čtvrtek 27. června 2019, svátek má Ladislav, venku je 24 °C

Tři králové vyrazí do ulic. Zavítají i za arcibiskupem, vojáky či do nemocnice

Zprávy z regionu

3.1.2019

Autor: zd

Hlavní tříkrálový víkend je před námi. Koledovat vyrazí v pondělí 7. ledna i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc – zavítají za olomouckým arcibiskupem, hejtmanem, hasiči, vojáky a dalšími…

Ilustrační foto

Foto: Arcidiecézní charita Olomouc

Zpěv, někdy i s hudebním doprovodem, se v prvních lednových dnech ozývá v ulicích měst a obcí. Tříkrálová sbírka trvá do 14. ledna, hlavní koledování proběhne o víkendu 5. a 6. ledna. Tisíce dobrovolníků od dětí až po seniory vyrazí koledovat ve prospěch druhých. Lidé jim na oplátku přispějí do pokladničky, jejich peníze pak budou pomáhat potřebným. Koledníky lidé poznají podle korunky a pláště, ponesou s sebou také pokladničku s logem Charity, která je zapečetěná a očíslovaná. Tříkrálovou sbírku pořádají Charity v Arcidiecézi olomoucké již podvacáté.

Vykoledované peníze pomohou rodinám i jednotlivcům v akutní nouzi, lidem bez přístřeší, osamělým a podpoří například domácí hospicovou péči a jiné služby. Králové navštíví kromě jednotlivých domácností také nejrůznější instituce.

Kostýmy Tří králů obléknou i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc. V čele s jejím prezidentem Bohumírem Vitáskem budou rozdávat radost i požehnání v pondělí 7. ledna. Potěší jednak kolemjdoucí v ulicích, jednak se vydají například za hejtmanem (09:00), v 09:45 na policejní ředitelství, v 10:30 za arcibiskupem, v 11:00 na Krajské vojenské velitelství, v 11:45 pak za hasiči, ve 12:15 do Fakultní nemocnice Olomouc.