Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 9.8 °C

Tomáš Kalas přestoupil do Bristolu City

Sport

2.7.2019

Fotbalový reprezentant a odchovanec SK Sigma Olomouc Tomáš Kalas po devíti letech definitivně opustil Chelsea, v níž nedostal větší příležitost, a přestoupil do Bristolu. S druholigovým týmem, kde v minulé sezoně hostoval, podepsal šestadvacetiletý obránce čtyřletou smlouvu.

Ačkoli přestupní částku kluby nezveřejnily, podle společnosti Sport Invest, která Kalase zastupuje, se jedná o rekordní přestup v historii klubu.

Olomoucký odchovanec Kalas podepsal s Chelsea smlouvu už jako sedmnáctiletý mladík, ale výraznější šanci v londýnském velkoklubu, s nímž měl smlouvu až do roku 2021, nedostal. Za "Blues" stihl odehrát jen čtyři soutěžní zápasy, většinu času strávil po hostováních. Postupně vystřídal Arnhem, Kolín nad Rýnem, Middlesbrough, Fulham a naposledy právě Bristol, jemuž pomohl k osmému místu v tabulce druhé ligy.

"Zájem z Bristolu byl celou sezonu velký, ale to bylo i předtím od Middlesbrough a od Fulhamu, pak se ale nic nestalo a žádná nabídka nepřišla. Tak jsem rád, že do třetice to vyšlo a že v týmu, ve kterém jsem chtěl zůstat, nakonec zůstanu," citoval Kalase web Sport Investu.

"Jen škoda, že jsme nepostoupili nebo nebyli v play off. O to více se ale budeme v této sezoně snažit, aby to vyšlo,"dodal Kalas. Dosud nejvíce zaplatil Bristol 5,3 milionu liber za Famaru Diédhioua v roce 2017. (red)

Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

Informační leták: akce-rijen-2019-print-A4-bez-orezu_22442.pdf

Na víkend doporučujeme:
Sýry z buvolího mléka, čerstvou ricottu na dezerty nebo naše výborné jogurty.

Těšíme se na Vás na Horním náměstí v Olomouci. Vaše La Formaggeria