Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 3.2 °C

Tomajko: Věříme, že nám to bude fungovat dál

Sport

15.11.2022

Autor: Petr Pelíšek

Hokejisté HC Olomouc jsou po devatenácti extraligových kolech na třetím místě v tabulce. Mají dva zápasy k dobru, první z nich dohrávají dnes v Karlových Varech. Trenér Mory Jan Tomajko věří, že se týmu bude herně i výsledkově dařit i po reprezentační přestávce. „Trošku jsme pár věcí změnili v systému, ale ne nějak drasticky. A zatím nám to funguje. Jsou to takové maličkosti, které vycházejí i z toho, co jsme hráli v minulé sezoně,“ řekl Tomajko.

Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem sezóny?

Určitě spokojeni jsme. Jedna věc je umístění v tabulce, ale myslím si, že můžeme být spokojeni i s předváděnou hrou. Chtěli bychom v tom pokračovat i po přestávce, věříme, že nám to bude fungovat dál.

Lze říct, co se změnilo? Hodně se před sezonou hovořilo o tom, jak moc bude chybět David Krejčí. A ono je to bez něj s postavením v tabulce ještě lepší.

Těžko říct. Zase máme čtyři úplně vyrovnané lajny. Takže je to zase něco trošku jiného. V minulé sezoně přece jen ta jedna formace měla větší ice time. Teď je to vyrovnanější.

V čem je tedy největší síla Mory?

Myslím, že v té vyrovnanosti pětek. Trošku jsme pár věcí změnili v systému, ale ne nějak drasticky. A zatím nám to funguje. Jsou to takové maličkosti, které vycházejí i z toho, co jsme hráli v minulé sezoně. Ale něco jsme trošku vyladili, něco přidali. Snažíme se hrát více na puku, to je takový největší rozdíl.

Zatím vás nedostihla ani zranění, byť marodka je velká.

To musím zaklepat. Stát se může cokoliv. Marodka je velká. Spíše je problém, že ta zranění jsou ze soubojů nebo faulů. Takže je to takové nepříjemnější.

Jaký je aktuální stav některých z těch absentujících hráčů? Třeba v případě Konráda, Klimka nebo Musila?

Braňo Konrád ještě nebude, uvidíme. Už se připravuje, ale je to otázka času. Pavel Musil byl na nějakých vyšetřeních, ta vyšla výborně. Je naprosto zdravý a začal trénovat. A Lukáš Klimek, tam to bude na delší čas, než jaký dostal trest. Po operaci musejí kosti nějakou dobu srůstat, tam to jsou minimálně tři čtyři týdny.

Přišla vám vhod reprezentační přestávka?

Určitě ano. Poslední zápas jsme hráli už na tři pětky. Trošku jsme se dali dohromady kondičně a zdravotně. A uvidíme v dalších kolech.

Během pauzy jste se zúčastnil setkání s reprezentačním trenérem. Jak moc to pro vás bylo přínosné?

Za mě to byla vynikající akce. Kari Jalonen tady byl na konci srpna. A říkal, že něco takového chystá. Byla to výborná věc, trenéři se setkali, bylo to takové neformální. Člověk se dozví spoustu nových věcí, detailů, které do toho můžeme zařadit i my. Bylo to velice přínosné setkání.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

NOVINKA. Dámské boty Mustang.
Svršek bot je z kvalitního syntetického materiálu, dokonalá imitace kůže. Protiskluzová a moc pohodlná podešev s výškou 2 cm, pod patou 4 cm. Boční zip umožňuje pohodlnější obouvání, nemusíte šněrovat.

Obuv Hulman
Denisova 19
Olomouc otevřeno
Po-Pá-9-18 hod.
Sobota - 9-12 hod.

www.obuvhulman.cz