Reklama

Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, venku je 0.6 °C

To je škoda, Mora přišla o bod těsně před koncem

Sport

9.11.2020

Autor: Petr Pelíšek

Hokejová extraliga už se po měsíční pauze zase hraje. Tým HC Olomouc měl přestávku ještě o něco delší, kolo před zákazem totiž nehrál vzhledem ke karanténě. Dnes Mora sehrála duel 15. kola v Liberci. A nepřálo jí štěstí, sahala po bodovém zisku, nakonec těsně padla.

Favoritem byli domácí, ale Mora byla na Liberec výborně připravena. V první periodě žádná branka nepadla, oba gólmani neměli k řešení moc těžký střel, úvodní dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

Do druhé třetiny nastupovali Hanáci bez Tomáše Dujsíka, který odpykával zbytek dvouminutového trestu. Sotva se hostující obránce dostal na led, šli Olomoučtí opět do čtyř, a to po zákroku Jana Káni. V následném oslabení přestáli kohouti šance Mislava Rosandiče a Radana Lence. Současně s návratem Káňi z trestné lavice obkroužil Michal Bulíř branku a z otočky vypálil. Jeho rána ale skončila na tyči. Na druhé straně Olomoučtí poprvé skórovali, ale gól neplatil, protože Jakub Navrátil zasáhl kotouč nad úrovní horní tyče, jak ukázalo video. V polovině utkání se již skóre měnilo. V další přesilovce Lukáš Nahodil vstřelil vedoucí branku. Olomoucká radost ovšem netrvala dlouho. Pouhé dvě minuty po Nahodilově úspěchu vyrovnal Rachůnek.

Na začátku třetí třetiny se Kohoutům povedlo dát branku, ale na základě trenérské výzvy došlo na přezkum videa a gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl uznán. Podobně dopadl i gól, který dali domácí a tak duel směřoval k prodloužení. Jenže to se nakonec nekonalo. Tři minuty před koncem si Konrád smolně srazil do brány nahození Bulíře a bylo rozhodnuto.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. T. Rachůnek (Filippi, Gríger), 57. Bulíř (Birner, Šmíd)  – 31. Nahodil (Ostřížek). Rozhodčí: Micka, Kika – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Hráno bez diváků.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandić, Hanousek, Derner, Štibingr, Havlín – Birner, Bulíř, Lenc – Rachůnek, Filippi, Gríger – Vlach, Jelínek, Zachar – Musil, Najman, Rychlovský.
HC Olomouc: Konrád – Valenta, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, Groch – Ostřížek), Knotek, Tomeček – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Mácha, Bambula. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.