Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.3 °C

To bude dřina, Sigma hraje na Spartě

Sport

15.3.2019

Autor: Petr Pelíšek

Těžký zápas a složitý úkol čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc ve 25. kole FORTUNA:LIGY. Modrá lavina hraje v sobotu v Praze proti Spartě a ráda by navázala na sérii čtyř výher v řadě z předchozích kol.

Sparta po planém podzimu nastartovala do jara výtečně a minule doma zdemolovala 4:0 Plzeň. Jen z toho je patrné, že Sigmu nečeká jen tak nějaký standardní zápas, ba naopak, bude to pořádná dřina. Ovšem podle aktuální formy, tedy výsledků posledních pět kol, jde o souboj nejúspěšnějších mančaftů soutěže. Lépe je na tom Sparta, ta má na jaře plný bodový zisk, ale to je jediný tým, který je na tom lépe, Sigma v pěti kolech získala 12 bodů.

Čtyři výhry v řadě Sigmu posunuly ke středu tabulky, elitní šestku má na dostřel. Ale na Andrově stadionu moc dobře vědí, že stejně blízko je to také přesně opačným směrem. „Nechtěl podléhat ani nějaké euforii, že máme čtyři vítězství. A že najednou se budeme prát o první šestku. Pořád se skutečně dívám na odstup od čtrnáctého místa a na to máme jen šest bodů. Bohémka má doma Opavu, my jedeme na Spartu, všichni si myslí, že tam dostaneme világoš po tom, co předvedla s Plzní. Takže těch scénářů je velké množství. A ta proměnná z pozice, kdy jsme relativně v klidu, do pozice boje o holý život je otázka dvou tří zápasů. Teď jedeme dvakrát ven,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. Po duelu na Spartě čeká Sigmu zápas ve Zlíně, ten až po reprezentační přestávce.

Bude hrát v základní sestavě SK Sigma opět Jiří Texl? Nebo se do ní vrátí Šimon Falta? 

Foto: Petr Pelíšek

Hanáci mají v posledních kolech formu, bodují naplno, k tomu zlepšili defenzivu a nedostávají mnoho branek. Za poslední sedm kol dostala Sigma jen tři góly. To by mělo týmu zvednout sebevědomí, navíc na Spartě bude po delším čase v pozici celku, který nemá co ztratit a může jen překvapit. „Musíme být vděční za ty body, které jsme získali. Myslím, že je to hodně vidět na mužstvu, hlavně v pracovitosti hodně přidalo, v odpovědnosti a víře uhrát body. Všichni vidí, že to není o tom, že bychom předváděli nějaký nádherný fotbal. Kombinace, kvalita v řešení, to tam není. Ale věřím, že s přibývajícími zápasy, a doufám, že ještě budeme body sbírat, to přijde,“ podotkl Jílek.

Do olomoucké sestavy už se po karetním trestu může vrátit obránce Martin Sladký. Mimo hru jsou rekonvalescent Martin Hála a také stále Václav Pilař.

Pravděpodobné sestavy
Sparta Praha: Nita - Chipciu, Štetina, Costa, Hanousek - Sáček, Kanga, Frýdek, Dočkal, Hložek - Tetteh. Trenér Zdeněk Ščasný.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Kalvach, Plšek, Texl – Nešpor. Trenér Václav Jílek.

Utkání Sparta Praha  - SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 16. března od 17.š0 (rozhodčí Petr Ardeleanu – Jiří Moláček, Miroslav Fišer).

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

PROFI CREDIT - Mgr. Iveta Šťastná

Katalog firem » Finance » Nebankovní půjčky a úvěry

Chybí Ti peníze a banka Ti nepůjčí ???
My ano !!!
A neptáme se, na co peníze potřebuješ.

Peníze do 24 hodin na Tvém bankovním účtu, minimum potřebných dokladů.

Peníze pro zaměstnance, podnikatele, živnostníky, maminky či tatínky na MD i pro důchodce.

Volejte 777 225 343.