Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 9.8 °C

Tipy na víkend: zahájení barokních slavností, Levandulový festival i program na hradech a zámcích

Tipy a názory

4.7.2019

Lenka Šimková

Čtvrtek je tady a s ním i nabídka nadcházejícího víkendu. Díky pátečnímu svátku nás čekají plnotučné tři dny volna a pokud nevyrážíte na chatu nebo někam na dovolenou a zůstáváte v Olomouci, tak vám poradíme, kam zajít.

Čtvrtek

14:00 / Ostrým nožom / kino Metropol
17:00 / Praktická rétorika / Nová Akropolis
17:00 / Srážka s láskou / kino Metropol
20:00 / Mrtví neumírají / kino Metropol
21:30 / FILM - Lola běží o život / Letní kino

Přemýšlíte, kde si prodloužený víkend co nejlépe užít? Máme pro vás hned několik tipů na výlety, které slibují spoustu zábavy a skvěle stráveného času. Podívejte se na náš přehled zajímavých lokalit, které v okolí i v samotném centru Olomouce stojí za vidění! Zajít můžete také do kina. Třeba v 17:00 uvidíte v kině Metropol romantickou komedii Srážka s láskou. V hlavních rolích excelují Charlize Theron a Seth Rogen, kteří tvoří nesourodý pár, kterému byste na první pohled moc šancí rozhodně nedali. Jak asi může dopadnout vztah noblesní kandidátky na prezidentku a hipstera, kterému je nejlépe v šusťákovce, kapsáčích a teniskách? Vstupenky za 130 korun koupíte tady. A samozřejmě nebude ve čtvrtek chybět ani večerní projekce v Letním kině. Tentokrát vás čeká německý snímek Lola běží o život, ve kterém má hlavní hrdinka dvacet minut na to, aby někde v ulicích Berlína sehnala sto tisíc a tím zachránila život svému milenci. Vstupné je 100 korun a začátek promítání je klasicky plánován na 21:30, ale může se posunout z důvodu čekání na nezbytné setmění.

Pátek

09:00 / Prohlídky hradu s barokní hudbou / Hrad Šternberk
10:00 / Kostýmované prohlídky zámku / Zámek Čechy pod Kosířem
13:00 / Bezděkovský Levandulový festival / Statek Bezděkov
19:00 / PanSlam Olomouc / Letní kino - Klid v Ruchu

Na prodloužený víkend se pořádně připravili na hradech a zámcích v okolí Olomouce. Po oba sváteční dny můžete vyrazit na Zámek v Čechách pod Kosířem, kde budou probíhat Kostýmované prohlídky zámku. Interiéry zámku vás každou celou hodinu provedou jeho původní obyvatelé, kteří se rádi podělí o zajímavosti ze svého života a historie. Hrad Šternberk pak na páteční den přichystal prohlídky hradu s barokní hudbou. Se svým repertoárem se představí návštěvníkům studentka konzervatoře Vendula Pařenicová a hudební vystoupení bude součástí všech prohlídek. Od pátku do neděle se navíc mohou návštěvníci těšit na exkluzivní prohlídky výběrového technického okruhu Od kuchyně po půdu. Prohlídky začínají pouze v časech 11:00 a 13:00. Po oba sváteční dny bude také probíhat Bezděkovský Levandulový festival. Čekají vás dva dny plné skvělých hudebních vystoupení, dobrého jídla a pití, prohlídek levandulového statku a přilehlých levandulových polí, doprovodný program pro děti a spousta dalšího. Prozradíme, že v pátek vystoupí třeba Mňága a Ždorp a podrobný program naleznete zde →

Sobota

10:00 / Bezděkovský Levandulový festival 2019 / Statek Bezděkov
10:00 / Kostýmované prohlídky zámku / Zámek Čechy pod Kosířem
16:00 / Hudební léto / Hospoda Na statku

Neděle

16:00 / Nedělní promenádní koncerty v parku / Smetanovy sady
19:00 / Karl Ditters von Dittersdorf: Il tribunale di Giove / Umělecké centrum UP

Ještě v sobotu vás čekají kostýmované prohlídky zámku v Čechách pod Kosířem, pokračuje také Bezděkovský Levandulový festival. Program bude tento den od 10:00 do 18:30 a z hudební produkce vás čeká třeba Lenka Filipová nebo kapela O5 a Radeček. A na Hudební léto zve také Hospoda Na statku ve Skrbeni, kde od 16:00 vystoupí country skupina Nepijou.

V neděli můžete v Olomouci od 16:00 zajít do Smetanových sadů na další ze série promenádních koncertů v parku. Večer pak proběhne zahájení letošních Olomouckých barokních slavností. Od 19:00 tak budete mít možnost vidět v Uměleckém centru Univerzity Palackého novodobou premiéru serenaty Il tribunale di Giove. Vstupenky v předprodeji seženete zde, na místě budou k dostání také, ale za výrazně vyšší cenu. 

Přejeme hezký prodloužený víkend!