Reklama

Čtvrtek 12. prosince 2019, svátek má Simona, venku je 0.9 °C

Tipy na víkend: vojenská hudba, RUNEX race, Hradozámecká noc, koktejlová párty i narozeniny pivovaru

Tipy a názory

30.8.2019

Lenka Šimková

Poslední prázdninový víkend je tady a s ním i spousta akcí, kde si jej můžete náležitě užít! V Olomouci a okolí se toho koná opravdu hodně a na své si zaručeně přijde každý. Podívejte se, které akce byste si neměli nechat ujít.. ;-)

Pátek

14:00 / XXV. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb / Olomouc
14:00 / Úletňák - rozloučení s prázdninami / Letní kino - Klid v ruchu
15:00 / Specialized Grand Prix +Tempish Night Skate / Centrum Semafor
17:00 / Noc s Pánem Prstenů / kino Metropol
20:30 / Šest medvědů s Cibulkou / Letní kino

Už dnes odpoledne odstartuje v Olomouci jubilejní XXV. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Od 14:00 tak na Horním náměstí uvidíte vystoupení mažoretek následované vojenským uměleckým souborem Ondráš. Od 19:30 pak náměstí rozezní vojenská hudba Olomouc s Danielem Hůlkou, závěr večera bude patřit vojenské hudbě Nizozemska. Na pořádné rozloučení s prázdninami myslí v Letním kině, protože od 14:00 vás zde budou čekat klauni, hry, divadlo, tvoření a samozřejmě skvělé občerstvení. Večer pak navíc od 20:30 můžete vidět projekci oblíbeného rodinného filmu Šest medvědů s Cibulkou. Pohybové aktivity si na závěr prázdnin připravilo Centrum Semafor. Specialized Grand Prix nabídne od 15:00 tradiční závody na šlapacích kárách i na koloběžkách i dopravní soutěž rodinných týmů. Na závěr akce pak můžete vyrazit na Tempish Night Skate – noční vyjížďku ulicemi města na bruslích a na koloběžkách. A od 17:00 chystá kino Metropol další večer tématických filmů, těšte se na Noc s Pánem prstenů. Závěrečná část Třetího věku Středozemě se vám odehraje před očima v průběhu jedné noci, na kterou nezapomenete. Během přestávek se také budete moci účastnit soutěží o nejlepší kostým či filmového kvízu. Vstupenky za 200 korun koupíte tady.

Sobota

10:00 / Kostarická snídaně / pražírna kávy Kikafé
10:00 / XXV. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb / Horní náměstí
10:00 / RUNEX race - Olomouc / Poděbrady
10:00 / Oslava 100 let výročí založení klubu / DHK ZORA Olomouc
13:00 / Loučení s prázdninami / Galerie Moritz
14:00 / Hurá do školy s L.O.L. Surprise / Galerie Šantovka
15:00 / Back to school / Olomouc CITY
16:00 / 20 let Cuban Cocktail Baru OSA / Korunní pevnůstka
16:00 / Chomout Beersday 5th / Letní kino - Klid v ruchu
17:00 / Z pohádky do pohádky / Zámek Náměšť na Hané
17:00 / Mezinárodní noc pro netopýry / Zoo Olomouc
18:00 / Hradozámecká noc 2019 / Hrad Šternberk

Pokud chcete sobotu začít netradičně, tak můžete zajít na kostarickou snídani do pražírny kávy Kikafe. Ochutnáte pravé kostarické jídlo, k poslechu vám zahraje Terez Wrau a vychutnat si můžete i šálek lahodné kávy. Veškerý výtěžek z akce navíc poputuje na podporu olomouckého TyfloCentra. Více zde. Druhým dnem bude pokračovat od 10:00 Mezinárodní festival vojenských hudeb na Horním náměstí, všem sportovcům by pak neměl uniknout extrémní překážkový závod RUNEX race, který se uskuteční na olomouckých Poděbradech. Závodníky bude čekat divoký ostrov, speciální lanové a crossfitové překážky, bahno, ostnatý drát, kontejnery či překážky ve vodě. Registrovat se v současné době můžete pouze na místě od 9:00 do 11:00, svou registrací na závodě navíc podpoříte Dobré místo pro život. Další sportovní akce se pak koná přímo v areálu DHK ZORA Olomouc, a to u příležitosti sto let od založení klubu. Na své si přijdou děti při dopoledních sportovních disciplínách, na skákacím hradu nebo si mohou užít malování na obličej či legraci ve fotokoutku. Pro rodiče bude nachystané bohaté občerstvení a zajímavé utkání házené v podání A-týmu (14:00) nebo Legend Zory (16:00). Zpříjemnit dětem návrat do školy se rozhodli v obchodních centrech napříč Olomoucí. Od 13:00 vás tak čeká Loučení s prázdninami v Galerii Moritz, kde vás čekají soutěže, fotostánek a tři youtubeři. V Galerii Šantovka vás od 14:00 budou čekat panenky LOL Surprise s tanečním workshopem a soutěžemi a odpoledne plné zábavy ve stylu Back to school slibuje i Olomouc CITY, kde na vás bude čekat zábavný program s oblíbeným filmem Tajný život mazlíčků.

Máte rádi koktejly? A víte, že je to již dvacet let, co v Olomouci funguje kubánský Cocktail Bar OSA? Tohle kulaté výročí se musí náležitě oslavit a tak nesmíte chybět u narozeninové oslavy, která vypukne v 16:00 na Korunní pevnůstce. Připraveno je sedm barů, foodtruck, spousta občerstvení, tematický fotokoutek a možnost výuky tanců. Celým večerem bude hosty doprovázet originální kubánská kapela Dos Cubanas a DJ. V ceně vstupného 100 korun je zahrnut welcome drink. Pokud ale před koktejly dáváte přednost pivu, tak zajděte od 16:00 do areálu Letního kina - Klidu v ruchu, kde bude své páté narozeniny slavit Pivovar Chomout. Nebude chybět narozeninový speciál, jídlo, pití, zábava i živá hudba. Speciální narozeninové pivo si pak můžete vychutnat i na těchto místech. A na pestrý program láká i Hrad Šternberk, kde bude od 18:00 probíhat Hradozámecká noc. Čekají vás romantické podvečerní prohlídky hradu i světelná show na hradním nádvoří.

Neděle

11:00 / Severní Itálie All you can eat / Lobster Family restaurant
15:00 / Taneční den s Decathlonem / Decathlon Olomouc
19:00 / Stará láska nerezaví / Reduta
19:00 / Slavnostní zahájení sezony 2019/2020 / Moravské divadlo

Pokud milujete italskou kuchyni, tak by vám neměla uniknout zajímavá akce, kterou na neděli chystá Lobster Family Restaurant. Od 11:00 až do 21:00 bude v restauraci probíhat All you can eat, kdy si za cenu 399 korun můžete pochutnat na téměř všech jídlech z nabídky. Těšte se na speciality Severní Itálie, konkrétně z provincií Lombardie, Trentina a Piemonte. Více informací, včetně možnosti rezervace míst, se dočtete tady. Jestli máte rádi tanec, tak nesmíte chybět na Tanečním dnu s Decathlonem, kde bude připravena spousta soutěží, vystoupení tanečních škol, testování produktů i módní přehlídka. A potěšíme i milovníky divadla, a to hned dvakrát. Moravské divadlo v 19:00 slavnostně zahájí novou sezónu a v Redutě se naopak ve stejný čas můžete těšit na komedii Stará láska nerezaví, která je plná směšné žárlivosti, dětinských naschválů a ztřeštěných situací. Vstupenky koupíte v síti Ticketportal nebo v Informačním centru.

Přejeme krásný víkend!