Reklama

Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav, venku je -4.3 °C

Tipy na víkend: strašidelné a halloweenské akce, lampionový průvod, Cosplay festival, divadla i koncerty

Tipy na víkend

27.10.2023

Lenka Šťastná

Pátek je tady a s ním i dva dny víkendového volna. Jelikož se blíží Halloween, tak nebude chybět spousta akcí pro děti s tematikou strašidelných večerů v maskách a dlabání dýní. Na své si přijdou ale i fanoušci komiksových hrdinů a nouze nebude ani o divadelní představení a koncerty. Pojďte se podívat, které akce o víkendu nesmíte vynechat...

Pátek

09:00 / Halloween v knihovně / Knihovna města Olomouce
09:00 / Klenoty pralesa / Sbírkové skleníky
09:00 / Pevnost duchů / Pevnost poznání
17:00 / Strašidelné prohlídky / zámek Čechy pod Kosířem
18:30 / Barbora Englischová a Marek Berger / kino Metropol
19:00 / Hřeben Bruce Willise / Divadlo Tramtarie
19:00 / Dokonalá svatba / Moravské divadlo
19:00 / Slavnostní koncert ke Dni vzniku samostatného československého státu / Reduta
19:30 / KineDok: Všechno dobře dopadne / Červený kostel
20:00 / Hustej guláš / Bounty Rock Cafe
20:00 / MonoNeon / Jazz Tibet Club

Pátek - Sobota - Neděle

Jelikož mají děti podzimní prázdniny, tak pro ně už od dopoledních 9 hodin chystá Knihovna města Olomouce strašidelné výtvarné dílničky. Ty můžete navštívit do 11 hodin v oddělení pro děti a mládež. 

Také Pevnost poznání chystá na pátek a sobotu tematickou akci. Po oba dny se objekt promění na Pevnost duchů a čekají vás zde interaktivní hry, chemické pokusy, stezka odvahy i mimozemský stand-up. Více podrobností zde →

Zajet si můžete i s dětmi také do Čech pod Kosířem, kde se od 17 hodin chystají strašidelné prohlídky. Čeká vás příběh plný překvapení, duchů a dalších nadpřirozených bytostí. Ovšem počítejte s tím, že na tyto speciální prohlídky se musíte přihlásit předem na tel.: 773 784 110 nebo na rezervacecpk@vmo.cz.

Páteční večer můžete strávit také v divadle. Tramtarie má od 19 hodin na programu Hřeben Bruce Willise - humorný retro příběh ze života stárnoucího rockera, který s nadsázkou a sebeironií vypráví a glosuje svůj život od 17 let do 35, tedy období od svého prvního vypadnutého vlasu až po ten poslední.

To Moravské divadlo m ve stejný čas na programu Dokonalou svatbu. "Hlavní hrdina Bill se po rozlučce se svobodou probouzí v jiném apartmá a vedle jiné dívky, než je jeho nastávající. Není čas ztrácet čas, protože na dveře už klepe Billův svědek a za chvíli i sama nevěsta..." Jak tohle všechno dopadne? To zjistíte v divadle. 

A v Redutě se rovněž v 19 hodin uskuteční Slavnostní koncert ke Dni vzniku samostatného československého státu. Natálie Tichánková zazpívá písně z filmů Limonádový Joe, Postřižiny, Anděl Páně 2, Léto s kovbojem, Princezna se zlatou hvězdou a z mnoha dalších.

Sobota

08:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
09:00 / Klenoty pralesa / Sbírkové skleníky
09:00 / Pevnost duchů / Pevnost poznání
10:00 / O Pračlovíčkovi / Divadlo Tramtarie
10:00 / Dýňování & Halloweenská stezka / olomoucké Poděbrady
13:00 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
15:00 / SK Sigma Olomouc vs. FC Zlín / Andrův stadion
16:00 / Zoo světel / zoo Olomouc
16:30 a 19:00 / Na kus řeči s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným / Galerie Anděl
17:00 / Strašidelné prohlídky / zámek Čechy pod Kosířem
17:00 / Bajadéra / Moravské divadlo
17:00 / Olpes / Bounty Rock Cafe
17:00 / Lampionový průvod / Olomouc
18:00 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
18:00 / Lošovský vinný košt / KD Lošov
18:30 / Masaryk(ová) / Divadlo na cucky
19:00 / Dealeři / Divadlo Tramtarie
20:00 / Cabo Wabo / Jazz Tibet Club

Pátek - Sobota - Neděle

Milovníci vína by si neměli nechat ujít Lošovský vinný košt. Čekají vás dvě desítky zajímavých vzorků vín, bohaté občerstvení, tombola a cimbálová muzika. To vše od 18 hodin v kulturním domě v Lošově.

V sobotu hned z rána můžete vyrazit na zimní stadion, kde od 8:30 bude probíhat bruslení veřejnosti. Pokud je to na vás moc brzy, můžete na stadion i po obědě ve 13 hodin a večer v 18:00. A upozorňujeme, že brusle se na stadionu nepůjčují. ;)

Divadlo Tramtarie vás i s dětmi vezme na báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění O pračlovíčkovi začíná už v 10 hodin dopoledne.

Na olomouckých Poděbradech se v sobotu i v neděli můžete těšit na tradiční podzimní dýňování. Kromě dlabání dýní vás zde po celý víkend budou čekat i dýňové speciality k zakousnutí a od 18 hodin se v sobotu můžete těšit i na halloweenskou stezku.

Fanoušci olomouckých fotbalistů by si pak neměli nechat ujít další domácí zápas, který Sigma sehraje od 15 hodin na Andrově stadionu proti FC Zlín.

Ještě během tohoto víkendu můžete obdivovat speciální strašidelnou výzdobu v zoo Olomouc. V sobotu se navíc od 16 hodin můžete těšit na zoo světel. Stačí, když přijdete s lampiony, či jinými světýlky. Odměnou vám bude stylově nasvícená zoologická zahrada a chybět nebude ani pestrý doprovodný program. V tento den platí v zoo také prodloužená otevírací doba.

A o lampiony nebude nouze ani v Olomouci. Jelikož si v sobotu připomínáme 105. výročí založení Československé republiky, tak nebude chybět tradiční lampionový průvod. V 17 hodin zahraje na Horním náměstí Vojenská hudba Olomouc a asi o půl hodiny později se dá do pohybu průvod s lampiony, který dojde až na Žižkovo náměstí. Pietní akt se závěrečným ohňostrojem, doprovázeným tóny Smetanovy Libuše, tam začne v 18 hodin.

U příležitosti státního svátku uvede svou nejnovější inscenaci Divadlo na cucky, které se inspirovalo příběhem první dámy Československa. Premiéra inscenace Masaryk(ová) proběhne od 18:30 a více podrobností se dočtete tady →

Neděle

08:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
09:00 / Klenoty pralesa / Sbírkové skleníky
10:00 / Dýňování & Halloweenská stezka / olomoucké Poděbrady
10:00 / Cosplay festival 2023 / Galerie Šantovka
10:00 / Povídání o historii zbraní / Hrad Šternberk
11:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
15:00 / FBS Olomouc - Bulldogs Brno / Čajkaréna
17:00 / Olomouc - České Budějovice / zimní stadion
17:00 / Královská opera: Zlato Rýna / kino Metropol
19:00 / Revizor / Moravské divadlo

Pátek - Sobota - Neděle

Také v neděli ráno vás od 8:30 čeká bruslení veřejnosti. A na stadion můžete vyrazit s bruslemi i před polednem od 11:30. Naposledy si můžete užít také Dýňování na olomouckých Poděbradech.

Pokud se v neděli chystáte do Galerie Šantovka, tak se nenechte zaskočit. V tento den zde totiž můžete potkat superhrdiny a další filmové či komiksové postavy. Bude zde totiž probíhat již 7. ročník Cosplay festivalu. Veškeré podrobnosti o akci se dočtete tady → 

Výlet si v tento den i s dětmi můžete udělat třeba na hrad Šternberk, který chystá u příležitosti ukončení hlavní návštěvnické sezóny speciální doprovodný program Povídání o historii zbraní. Během představení se dozvíte mnoho zajímavých informací, ale především se skvěle pobavíte. Představení je interaktivní, diváci jsou zapojeni do děje a chybět nebudou ani ukázky střelby. 

A kromě fotbalu si o víkendu přijdou na své i fanoušci ledního hokeje. Mora odehraje od 17 hodin v plecharéně utkání s Motorem České Budějovice.

Víkend můžete zakončit třeba v Moravském divadle. To v 19 hodin uvede příběh bezvýznamného úředníčka Chlestakova, který je nedopatřením považován za státního revizora a svou přítomností tak obrátí naruby chod celého městečka. Satirickou komedii Revizor režírovala Jana Paulová a jak sama tvrdí, celé dílo odruštila a dívá se na něj současnýma očima.

Přejeme hezký víkend!