Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 16.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: LiStOVáNí, křest rozhledny, Mistrovství ČR v cyklotrialu i Cosi fan tutte

Tipy a názory

10.5.2019

Lenka Šimková

Pátek je tady a s ním i dva dny volna. Jak je nejlépe strávit? Na své si tento víkend přijde opravdu každý. Na programu jsou filmy, divadelní představení, koncerty, ale i fotbalové zápasy i akce pro děti.

Pátek

17:30 / Teroristka / kino Metropol
19:00 / Così fan tutte / Moravské divadlo
20:00 / Usain Bolt / LiStOVáNí / Divadlo na Šantovce
20:00 / Dustin Arbuckle & The Damnations / Bounty Rock Cafe
20:00 / Bohemian Rhapsody / kino Metropol

Kino Metropol láká dnes v 17:30 na český snímek Teroristka s Ivou Janžurovou v hlavní roli. Ta, coby učitelka v důchodu, se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou, pořídí si zbraň a rozhodne se zbavit místního mafiána. Vstupné je 130 korun a lístky seženete tady. To Moravské divadlo uvede od 19:00 premiéru Mozartovy komické opery Così fan tutte. Ta je považovaná za jednu z vrcholných Mozartových oper a v letošním roce slaví kulatých 230 let od svého vzniku. Vstupenky na dnešní premiéru ještě jsou a koupíte je na pokladně divadla nebo online. To Divadlo na Šantovce uvede od 20:00 další představení z cyklu LiStOVáNí Lukáše Hejlíka. Tentokrát rozebere knihu o nejrychlejším sprinterovi všech dob, Usainu Boltovi. Vstupné je 150 korun a lístky koupíte tady. Pokud ale máte chuť na trochu muziky, tak můžete zajít na koncert do Bounty Rock Cafe. Od 20:00 zde vystoupí zpěvák a harmonikář Dustin Arbuckle, za vstup zaplatíte 450 korun. A o hudbu nebude nouze ani v kině Metropol. To totiž ve stejný čas dává veleúspěšný snímek Bohemian Rhapsody, který vypráví životní příběh Freddieho Mercuryho a legendární kapely Queen. Vstupné je 130 korun a lístky seženete tady.

Sobota

10:00 / Slavnostní křest rozhledny / Kraličák
10:00 / Mistrovství ČR v cyklotrialu / OC Šantovka
14:00 / Vzpomínky na oběti dvou válek / Neředínský hřbitov
15:00 / Velké dobrodružství Čtyřlístku / kino Metropol
17:00 / 1.HFK Olomouc - FC Bospor Bohumín / stadion 1. HFK
17:00 / Májový sborový koncert / Reduta
17:45 / F. Poulenc: Dialogy karmelitek / kino Metropol
19:00 / Mateřská.com / Divadlo na Šantovce
19:00 / Così fan tutte / Moravské divadlo
20:00 / Comar In The Cube - Akustický koncert / Blues Bar Garch

Pokud přemýšlíte nad tím, kam v sobotu vyrazit na výlet, můžete zkusit třeba Kraličák. Tamní rozhledna bude totiž slavnostně otevřena a při této příležitosti bude v její blízkosti probíhat od 10:00 celodenní program pro rodiny. Samotný slavnostní křest rozhledny proběhne ve 14:00 a pro ty, kdo vydrží do večerních hodin bude ve 21:00 připraven ohňostroj. A pokud budete zůstávat v Olomouci, tak i tady se toho bude dít hodně. Od 10:00 odstartuje v okolí Galerie Šantovka Mistrovství ČR v cyklotrialu, podium s doprovodným programem pak bude umístěno přímo v přízemí Šantovky. Podrobný program o akci se dočtete tady. S dětmi můžete zajít po obědě třeba do kina Metropol na Velké dobrodružství Čtyřlístku. Ten letos slaví padesát let od svého vzniku a v rámci oslav výročí vznikl i tento film, který připomíná nejzajímavější dobrodružství, která se partě kamarádů přihodila. Film začíná v 15:00 a vstupenky seženete tady. Fanoušci holického fotbalu by si neměli nechat ujít další domácí mistrovské utkání, ke kterému hráči 1.HFK Olomouc nastoupí od 17:00, soupeřem jim bude FC Bospor Bohumín. Ve stejný čas začíná v Redutě Májový sborový koncert, na který všechny srdečně zve Spolek rodičů a přátel ZUŠ Campanella. V Divadle na Šantovce pak od 19:00 vystoupí zpěvačky Lenka Jankovská a Bára Vaculíková se svým projektem Mateřská.com, kdy s humorem a ironií rapují a zpívají o mateřství bez růžových brýlí. Vstupné je 235 korun a lístky seženete tady. Moravské divadlo pak ve stejný čas uvede druhou premiéru Mozartovy opery Così fan tutte.

Neděle

10:00 / Mistrovství ČR v cyklotrialu / OC Šantovka
10:00 / Restaurant Day Olomouc / ZRUŠENO /Letní kino - Klid v ruchu
14:00 / Šantíkovy neděle / Galerie Šantovka
14:30 / Evžen Oněgin / Moravské divadlo
15:00 / SK Sigma Olomouc vs. FC Fastav Zlín / Andrův stadion
16:00 / Princezna na hrášku / Divadlo na Šantovce
19:00 / Perfect Days / kino Metropol
19:30 / Po stopách něžného muže / Divadlo Tramtarie

POZOR! Pokud jste se těšili na nedělní Restaurant day v areálu Letního kina - Klidu v ruchu, tak vás musíme zklamat. Akce je kvůli nepříznivé předpovědi počasí preventivně zrušena. Od 10:00 pokračuje Mistrovství ČR v cyklotrialu u obchodní galerie Šantovka, pro děti pak od 14:00 budou v galerii připraveny oblíbené Šantíkovy neděle a v 16:00 je můžete vzít do Divadla na Šantovce na pohádku Princezna na hrášku. Fotbalovým fanouškům by pak zajisté nemělo uniknout druhé střetnutí semifinálového souboje týmu SK Sigma Olomouc proti týmu FC Fastav Zlín. To začíná v 15:00 na Andrově stadionu, tak neváhejte a přijďte hráče povzbudit. Večer pak můžete zajít třeba v 19:00 na divadelní představení Perfect Days do kina Metropol. Vstupenky na romantickou a svižnou komedii, která netradičním způsobem ironizuje (anti)feministická klišé koupíte tady. Nebo se v 19:30 můžete v Divadle Tramtarie vypravit Po stopách něžného muže. Ovšem tady je téměř vyprodáno, takže pokud nebudete mít štěstí, můžete si alespoň včas zajistit vstupenku na některou z červnových repríz.

Přejeme krásný víkend!