Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.4 °C

Taky jste se tak těšili na víkend? Nabídne toho opravdu hodně.

Pátek

9:00 - 18:00 / For Model 2019 / Výstaviště Flora

17:30 / Ženy v běhu / Kino Metropol

19:00 / Tibetské mísy / Divadlo na Šantovce

19:30 / 6. večer vulgární poetoterapie / Divadlo na cucky

20:00 / The Plastic People of the Universe / Bounty Rock Cafe

Víkend začíná v pátek odpoledne, to je známá věc. Co takhle ho zahájit filmem? "Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta jim připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít..." Ženy v běhu určitě pobaví a možná i inspirují. Půlmaraton se nezadržitelně blíží.

V Bounty Rock Cafe si zase můžete vychutnat koncert legendárních Plastiků. Tato formace loni oslavila neuvěřitelných padesát let na scéně a pořád je ve skvělé kondici.

Sobota

9:00 - 18:00 / For Model 2019 / Výstaviště Flora

9:00 / Hodnotové investování do kryptoměn / Vault 42

10:00 / Březnové prohlídky / Hrad Šternberk

15:00 / Psí veličenstvo / Kino Metropol

18:00 / Koncert relaxační hudby s Ivo Batouškem / Centrum Pohybu

18:45 / G. Bizet: Carmen / Kino Metropol

19:00 / Sex zadarmo nedostaneš / Divadlo na Šantovce

20:00 / Alband - Jaroslav Albert Kronek / Bounty Rock Cafe

 

Milovníci vláčků, letadel, lodí či aut, zpozorněte! Po celý víkend se na Floře koná tradiční modelářské výstava For Model. Opět zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Modelářská část výstavy zahrnuje expozice historických bitevních lodí, letadel, ponorek, automobilů, železniční i bojové techniky. Přímo v akci se návštěvníkům předvedou dálkově ovládané RC nákladní automobily, ale také funkční letadla či vrtulníky a dále lodní modely včetně ponorek v instalovaném bazénku. Součástí expozice budou opět i pohyblivé vláčky.

Pokud máte rádi hrady a zámky, jistě vás potěší, že do Šternberka už můžete vyrazit na první prohlídky. 

Večer se pak v Bounty Rock Café chystá další koncert. Tentokrát tu zahraje Alband, volné sdružení muzikantů, jejichž hlavním pojítkem je spolupůsobení v brněnské skupině Kern. Tvrdé rockové muziky se nezříkají, ale momentálně si jako svůj hlavní tvůrčí nástroj zvolili hudbu akustičtější... S částí kapely jsme natáčeli rozhovor, třeba vás naláká.

Neděle

9:00 - 18:00 / For Model 2019 / Výstaviště Flora

14:00 / Šantíkovy neděle / Galerie Šantovka

15:00 / Jak vycvičit draka 3 / Kino Metropol

16:00 / Malý Marťan / Divadlo na Šantovce

16:00 / Královny / Moravské divadlo

17:00 / Vlnobytí / Divadlo na cucky

17:30 / Na střeše / Kino Metropol

 

Neděle v Šantovce patří dětem. Chodíte rádi do divadla, kina nebo chcete děti naučit něco tvořivého? Využijte již tradičních dětských nedělí v Šantovce a navštivte Šantíkovo tvoření, divadlo či kino za zvýhodněnou cenu. Akce s názvem Šantíkovy neděle začíná ve 14 hodin. 

Pokud máte rádi tanec, a to nejen pasivně, možná vás zaujme Vlnobytí, taneční lekce doprovázená hudební improvizací v Divadle na cucky. "Vlnobytí je originální taneční lekce vedená Barbarou Jung (Cahovou) doprovázená hudební improvizací Matěje Kotoučka a Sima Hakalista, společně vystupujících jako Thistle. Vítáni jsou úplní začátečníci, pokročilí i profesionálové. Během dvou hodin mají účastníci možnost se přirozeně a svobodně hýbat, tančit a přiblížit sami k sobě. Část lekce je věnována kontaktní improvizaci," lákají pořadatelé.

Večer pak můžete zakončit Na střeše, novým filmem Jiřího Mádla, který dává Metropol. A nebo žhanou sci-fi novinkou Captain Marvel, kterou hrají v různých verzích i časech v Premiere Cinemas.

Tak pěkný víkend!