Reklama

Čtvrtek 27. června 2019, svátek má Ladislav, venku je 24 °C

Tipy na víkend: Vinobraní, Pat a Mat, Tříkrálový ples i koncert a Mora proti Spartě

Tipy a názory

4.1.2019

Lenka Šimková

První víkend roku 2019 je tady! Kde všude ho můžete strávit? Vyrazit můžete do hor za lyžovačkou, ale rušno bude i ve městě. Podívejte se společně s námi, co vše se na volné dny chystá...

Pátek

14:30 / Grinch / Premiere Cinemas
17:30 / Tísňové volání / kino Metropol
18:30 / Bumblebee / Premiere Cinemas
20:00 / Be2Can: Zloději / kino Metropol

Lyžařská sezona je v plném proudu a volné dny tak můžete strávit na svahu. Pokud máte chuť si zalyžovat (a trochu shodit ta kila po vánočním cukroví), tak se podívejte do našeho pravidelně aktualizovaného přehledu sjezdovek a vyberte si, který areál se vám líbí nejvíce ;) Lyžuje se prakticky všude..

Pátek bude spíš klidnější den, takže pokud se po práci nechystáte na lyže, nebo neodjíždíte na víkend pryč, tak můžete zajít třeba na některou z výstav nebo na film do kina. S dětmi se vydejte do Premiere Cinemas v Šantovce na animovaný film Grinch, novou českou pohádku Čertí brko nebo třeba na Asterixe. Ti starší večer ocení Aquamana, transformera Bumblebee nebo romantickou komedii Znovu ve hře s Jennifer Lopez. A zajít můžete i do kina Metropol, které hned v 17:30 nabídne severský thriller Tísňové volání. Na filmovou podívanou láká také Pevnost poznání, která po celý leden uvádí filmový příběh Se zvířátky do vesmíru. Kombinace virtuálního světa a loutek vedených brněnskými herci přenese malé i velké diváky do snového světa jedné polozapomenuté raketové základny. Těšit se můžete na zajíce, ježka, krtka a sovu na jejich velkém dobrodružství! Vstupné do planetária je po celý leden 50 korun.

Sobota

08:30 / Veřejné bruslení / zimní stadion
15:00 / Úžasňákovi 2 / kino Metropol
17:30 / Léto / kino Metropol
18:00 / Tříkrálový koncert ve Velkém sále zámku / Zámek Čechy pod Kosířem
19:00 / 27. Tříkrálový ples dobré vůle / RCO
19:00 / Novoroční koncert / Reduta
20:00 / Whitesnake tribute band / Bounty Rock Cafe
20:00 / Zrodila se hvězda / kino Metropol

V sobotu můžete hned z rána vzít brusle a vyrazit na zimní stadion. Vstupné je 40 korun a bruslit budete celou hodinu. A pozor, brusle se nepůjčují ;) Děti můžete vzít po obědě do kina Metropol na pokračování animované pohádky Úžasňákovi 2 nebo si udělejte výlet na zámek v Čechách pod Kosířem, kde od 18 hodin proběhne Tříkrálový zámecký koncert. Vstupné je dobrovolné, ale z důvodu kapacity sálu je nutné nahlásit účast předem na tel.: 773 784 110 nebo na rezervacecpk@seznam.cz. A v tříkrálovém duchu se ponese i první ples letošní sezóny. Již 27. Tříkrálový ples dobré vůle startuje v 19 hodin v Regionálním centru a můžete se těšit nejen na návštěvu tří králů, ale i na zajímavá předtančení - například na hudbu ze seriálu Hra o trůny. Za vstup zaplatíte 250 korun (slevněné vstupné je 200 Kč) a výtěžek bude věnován společnosti Člověk v tísni. Pokud chcete ale raději zajít na koncert, tak ve stejný čas odehraje Moravská filharmonie v Redutě Novoroční koncert, o hodinu později se v Bounty Rock Cafe představí Whitesnake tribute band. Vstupné do Bounty je 150 korun, na koncert v Redutě můžete koupit lístky tady →

Neděle

08:30 / Veřejné bruslení / zimní stadion
09:00 / Povídání u krmítka / Pevnost poznání
14:30 / Vinobraní / Moravské divadlo
15:00 / Pat a Mat: Zimní radovánky / kino Metropol
16:00 / Sněhová královna / Divadlo na Šantovce
17:00 / HC Olomouc vs. Sparta Praha / zimní stadion
17:30 / Utøya, 22.července / kino Metropol
19:00 / István Örkény: Kočičí hra / Divadlo hudby
20:00 / Úsměvy smutných mužů / kino Metropol

I v neděli si můžete ráno protáhnout tělo na zimním stadionu. Veřejné bruslení opět startuje v 8:30. Pokud je vám v zimě líto ptáčků a rádi byste je něčím přikrmili, ale bojíte se, zda jim neublížíte, tak zajděte v době od 9 do 16 hodin do Pevnosti poznání, kde vám při Povídání u krmítka poradí, jak se o ně nejlépe postarat. Moravské divadlo si na tento den připravilo operetu Oskara Nedbala Vinobraní. A pozor - hraje se už ve 14:30! Vstupenky koupíte tady. V 15 hodin můžete zajít s dětmi do kina Metropol na zimní radovánky Pata a Mata nebo o hodinu později na Sněhovou královnu v Divadle na Šantovce. Pohádka trvá hodinu a je určena dětem od 3 let, po ní následuje beseda s herečkami o loutkách a zážitcích z představení. Vstupenky za 150 korun seženete tady. Všichni fanoušci olomoucké Mory by si pak neměli nechat ujít atraktivní domácí duel se Spartou, který startuje v plecharéně v 17 hodin. Hráči budou po nedávných prohrách jistě potřebovat podporu fanoušků ;) A pokud máte chuť na divadlo, tak v 19 hodin máte možnost shlédnout repertoárovou novinku Moravského divadla - tragikomedii Istvána Örkényho Kočičí hra. Premiéra se uskuteční v Divadle hudby a pokud ale nemáte koupené lístky, tak vás musíme zklamat - je vyprodáno.

Užijte si víkend!