Reklama

Pátek 22. března 2019, svátek má Leona, venku je 9.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: Léto na kole, bobří rodinka i Maďarská saunová noc

Tipy a názory

9.3.2018

Autor: Lenka Šimková

Pracovní týden je u konce a před námi je konečně víkend, který slibuje počasí s teplotami kolem třinácti stupňů. Pokud se nechystáte volno trávit v přírodě nebo na horách, tak ani ve městě se nudit rozhodně nebudete. Na programu je několik koncertů, divadelních představení a chybět nebudou ani plesy a akce pro děti.

Léto na kole: Mladí manželé a šarmantní soused. Jak tohle dopadne? Léto na kole: Mladí manželé a šarmantní soused. Jak tohle dopadne? Foto: archiv pořadatele

Pátek

MINECRAFT / Galerie Šantovka

18:00 / Soví noc v Domu přírody / Sluňákov
18:30 / Lea Vítková zve na… Hudbu bez hranic / Mozarteum
18:30 / IX. reprezentační ples Olomouckého kraje / NH hotel
19:00 / Léto na kole / Moravské divadlo
19:00 / Impromuži ženám / Divadlo hudby
20:00 / LIDOPOP - Křest CD / Bounty Rock Café

Sobota

MINECRAFT / Galerie Šantovka

09:30 / Kterak se bobři v Domě přírody usadili / Sluňákov
10:00 / Řemeslo vyprávění / Divadlo na cucky
10:00 / Ivana Zochová: Dekonstrukce / Muzeum moderního umění
10:00 / Koloběžkové toulání / RideOn
15:00 / Včelka Mája: Medové hry / Kino Metropol
18:00 / Maďarská saunová noc / Sauna Arena Hrubá Voda
18:45 / Semiramis - G. Rossini / Kino Metropol
19:00 / Úplné zatmění / Moravské divadlo
20:00 / Třetí dáma / Bounty Rock Café
20:00 / Jarní ples U Macků / Restaurace U Macků

Neděle

MINECRAFT / Galerie Šantovka

14:30 / Země úsměvů / Moravské divadlo
15:00 / Pračlověk / Kino Metropol
16:00 / Buchty a loutky: Sůl nad zlato / Divadlo hudby
16:00 / Pověsti staré a České / Divadlo na Šantovce
18:30 / Vystavení performance v expozici Jozefa Jankoviče / Muzeum moderního umění


Páteční den můžete strávit třeba v Domě přírody, kde se chystá Soví noc. Večer se sovami ze stanice pro handicapované živočichy slibuje spoustu zábavy i zajímavých informací. A zábavu nabídnou i olomoucká divadla. V 19:00 se v Divadle hudby můžete těšit na improvizační vystoupení mužů k Mezinárodnímu dni žen. Ve stejný čas nabídne oddychovou komedii Léto na kole i Moravské divadlo. Komedie mravů je plná dvojsmyslů a doporučená přístupnost je od 15 let. A pokud vás ještě neomrzela plesová sezona, pak by vám neměl uniknout již 9. ročník reprezentačního plesu Olomouckého kraje, který bude oficiálně zahájen v 19:30 v NH hotelu.

V sobotu si hned z rána můžete s dětmi udělat výlet do Domu přírody a podívat se na místo, kde si našla domov bobří rodinka. Rodinné vstupné je 50 Kč. Děti zajisté ocení také odpolední pohádku v kině Metropol, kde od 15:00 uvidíte nový příběh oblíbené včelky Máji a jejích přátel. Od 18:00 vás čeká příjemný relax v Sauna Areně. Čeká vás nejlepší saunový pár z Maďarska, nebudou chybět dechberoucí esence, okouzlující příběhy i silné emoce a zábava. Rezervovat místo si můžete zde. Večer můžete zakončit třeba v Bounty Rock Café, kde od 20:00 zahraje pětičlenná kapela z Přerova. V repertoáru Třetí dámy se mísí prvky hard rocku, folku, lidové písně a heavy metalu. Vstupné je 100 Kč.

Neděle bude patřit především dětem. V 15:00 se v kině Metropol můžete těšit na pohádku Pračlověk, která vypráví o snaze Douga z doby kamenné naučit se hrát fotbal za každou cenu. V Divadle hudby se od 16:00 můžete těšit na loutkovou pohádku Buchty a loutky: Sůl nad zlato, která je na motivy klasické pohádky Boženy Němcové a přístupná je dětem od tří let. Ve stejný čas se v Divadle na Šantovce dozvíte něco málo z bájných pověstí naší vlasti a možná ještě něco navíc. Pověsti staré a České jsou pro děti od 7 let a po představení následuje hudební dílna. 

A nezapomeňte, že po celý březen je v Galerii Šantovka pro všechny milovníky počítačových her připravena herní zóna MINECRAFT se šesti herními konzolemi Xbox One. Připravené jsou nejen Minecraft, ale i další hry jako FIFA, FORZA, LEGO aj. Herna je k dispozici návštěvníkům denně od 11:00 do 19:00 hodin v přízemí galerie. Vstup je zdarma.

Hezký víkend!

Autor článkuLenka Šimkovásimkova@olomouc.cz

Lenka Šimková