Reklama

Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav, venku je -4.2 °C

Tipy na prodloužený víkend: Cage Fight, vinné slavnosti, setkání Hanáků i program na hradech a zámcích

Tipy a názory

27.9.2023 aktualizováno 27.9.2023 12:46

Lenka Šťastná

Čtvrteční státní svátek hraje příznivě do karet prodlouženému víkendu, a tak vám tipy na nadcházející dny přinášíme už nyní. Těšit se můžete na vinné slavnosti, pestrý program na hradech a zámcích, domácí zápasy Sigmy i Mory a chybět nebudou ani divadelní představení, koncerty a program pro nejmenší. Pojďte se společně s námi podívat, co se během nadcházejících dnů koná v Olomouci a okolí...

Středa

08:30 / Benefiční golfový turnaj / Golf Resort Olomouc
14:00 / ¿ WhatTheFest ? / Letní kino
18:00 / Olomouc - Třinec / zimní stadion
19:00 / Smrt jim sluší / Divadlo Tramtarie
19:00 / Bosé nohy v parku / kino Metropol
19:00 / Concerto Ala Moana / Reduta

Středa - Čtvrtek - Pátek - Sobota - Neděle

Ve středu se chystá další domácí zápas olomouckých hokejistů. Tentokrát od 18 hodin v plecharéně vyzvou třinecké Oceláře, tak si to nenechte ujít a přijďte hráče povzbudit na stadion! 

Zajít můžete ve středu večer také na divadelní představení. Tramtarie má v 19 hodin na programu nejnovější inscenaci Smrt jim sluší. Něžněkrutá komedie vyprávějící bláznivé eskapády aktérů jednoho milostného trojúhelníku, na jejichž vztahové šarvátky nebyl jeden lidský život dostatečně dlouhý, je volně inspirovaná kultovním filmem Roberta Zemeckise. 

Ve stejný čas se na divadelní představení můžete těšit i v kině Metropol, které uvede Bosé nohy v parku. Komedie nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce. V hlavních rolích se představí Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová, Anna Linhartová a Radúz Mácha.

Od 19 hodin se pak roztančí sál Reduty do rytmu skladeb Leoše Janáčka a písní Emila Viklického. Nenechte si ujít jedinečný koncert v rámci kterého vystoupí jubilant Emil Viklický spolu s Moravskou filharmonií Olomouc. ;)

Čtvrtek

09:30 / Setkání Hanáků / Kojetín
10:00 a 13:00 / Legendy o svatých a biblické příběhy / hrad Šternberk
13:00 / Podzim na zámku / zámek Čechy pod Kosířem
14:30 / Cena Václava Buriana Olomouc 2023 / Muzeum umění
19:00 / Nedotknutelní / Moravské divadlo
20:00 / ProART 2023 Ludwig B. - Immortal Beloved_Bez doteku / Telegraph

Středa - Čtvrtek - Pátek - Sobota - Neděle

V Kojetíně bude po celý sváteční den probíhat setkání Hanáků v krojích. Celý den zahájí vyhrávání dechových kapel v ulicích Kojetína, následovat bude průvod krojovaných Hanáků centrem města a slavnostní zahájení festivalu. nebudou chybět projížďky kočárem, prohlídky synagogy, cimbálová muzika, řemeslné trhy a spousta dalšího.

Státní hrad Šternberk zve v tento den všechny návštěvníky na netradiční prohlídky hradu s názvem Legendy o svatých a biblické příběhy. V rámci této netradiční prohlídky se návštěvníci dozví zajímavosti o svatých, a jaké biblické příběhy se zrcadlí na uměleckých památkách hradu. V rámci prohlídky projdete obě patra hradu, přičemž zaplatíte vstupné odpovídající základnímu okruhu.

Také zámek v Čechách pod Kosířem chystá program na sváteční den. Děti se mohou těšit na výpravu za drakem, dílničky a malování na obličej, dospělí ocení květinovou výzdobu zámeckých interiérů a nebude chybět ani letní biatlonový závod "O pohár sv. Václava".

Večer můžete zajít třeba do Moravského divadla, které na 19 hodin chystá adaptaci francouzského filmového hitu Nedotknutelní. Film z roku 2011 vypráví příběh ochrnutého aristokrata Philippa a jeho nového opatrovníka Drisse, živelného mladíka z chudého předměstí.

Pátek

14:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Dolní náměstí
17:30 / Galerie za záclonou / Nezvalova Archa
18:30 / Budoucí lokální hvězda Hochman hraje bývalou globální hvězdu Thunberg / Divadlo na cucky
19:00 / Divadlo Louise Albicastra / Olodvorek
20:00 / Katoda Classic Rock Band Olomouc / Bounty Rock Cafe
20:00 / ProART 2023: Basiková-Dvořák - Rozhovory s útěkem / Telegraph

Středa - Čtvrtek - Pátek - Sobota - Neděle

Olomoucká vinná společnost připravila na pátek a sobotu další ročník Olomouckých vinných slavností, které navazuji na historii prodeje vína a vinných domů v Olomouci z patnáctého století. Na Dolním náměstí bude v pátek i v sobotu připraven pro návštěvníky bohatý doprovodný program, představení jednotlivých vinařství, vinná tombola i cimbálovka.

Zajímavá akce se pak od 17:30 chystá v prostorách Nezvalovy Archy. Jde o Galerii za záclonou - unikátní událost, kdy kurátor vybere jeden obraz z ateliéru umělce Jiřího Davida, který se zapůjčí do prostor Archy na celý rok. Obraz tak doplní věkovou, vizuální a uměleckou stopu Jiřího Davida v prostorách Archy. Kurátorem pro letošní rok je David Voda.

V Divadle na cucky vás už od 18:30 čeká humorné divadlo z dob klimatického rozvratu s poněkud komplikovaným názvem Budoucí lokální hvězda Hochman hraje bývalou globální hvězdu Thunberg. Jaká bude Hochmanova one man show? To zjistíte večer v divadle. ;) A přidáváme ještě jednu zajímavost k představení - Mark Kristián Hochman byl za herecký výkon v této inscenaci zařazen do širších nominací na Cenu Thálie. 

Těšit se můžete i na klasický páteční koncert v Bounty Rock Cafe. Tentokrát zde od 20 hodin vystoupí Katoda Classic Rock Band Olomouc.

Sobota

08:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
09:00 / Tematicky tvořivé sobotní dopoledne / Art Rubikon
09:00 / Podzimní farmářské trhy / KD Na Letním
09:00 / Bitva o Sovinec / hrad Sovinec
10:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Dolní náměstí
15:00 / Odpoledne s divadlem / Moravské divadlo
15:00 / SK Sigma Olomouc vs. FC Baník Ostrava / Andrův stadion
16:00 / Boží mlýny / Moravské divadlo
18:30 / Budoucí lokální hvězda Hochman hraje bývalou globální hvězdu Thunberg / Divadlo na cucky
19:00 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
20:00 / Chris Slade Timeline / Bounty Rock Cafe
20:00 / ProART 2023: Na Telegraphu s Ivou Bittovou a Michalem Sýkorou / Telegraph
20:00 / Fearshow / Svatý Kopeček

Středa - Čtvrtek - Pátek - Sobota - Neděle

Minulý víkend se na zimním stadionu opět rozjel kolotoč veřejného bruslení. Pokud patříte k milovníkům tohoto zimního sportu, tak si v sobotu ráno přivstaňte a v 8:30 už se můžete klouzat po ledové ploše. Nebo si klidně můžete přispat a zajít si zabruslit až v 19 hodin. 

S dětmi můžete v sobotu zajít do Art Rubikonu, kde bude od 9 hodin připravené tematicky tvořivé sobotní dopoledne, tentokrát na téma podzimních dekorací. Tvoření bude probíhat ve stylu jednoduchosti, rozmanitosti a nápaditosti. A vy si odnesete vlastnoruční výrobky pro potěchu sebe nebo druhých.

V sobotu i v neděli se pak můžete zajet podívat na Bitvu o Sovinec. Těšit se můžete na ukázky života vojenského tábora během obléhání, sokolnický výcvik a přílety dravých ptáků, přiblížení života a etikety při námluvách na gotickém hradě. Takto akce je v pořadí již pětistou událostí pořádanou na hradě Sovinec, takže jistě půjde o velkolepou podívanou.

Také olomoucké fotbalisty čeká další domácí zápas. Sigma tentokrát od 15 hodin na Andrově stadionu vyzve FC Baník Ostrava. 

Moravské divadlo uvede už v 16 hodin Boží mlýny - působivý román o tragickém osudu jedné sedlácké rodiny, kterou zničila křivá přísaha jednoho z jejích členů. Děj příběhu je zasazen do prostředí hanáckého regionu a podpořen dvanácti písněmi Jarka Nohavici.

V Bounty Rock Cafe pak od 20 hodin vystoupí Chris Slade Timeline - světová bubenická legenda Chris Slade vystoupí v Olomouci v rámci rozsáhlého turné po Velké Británii a Evropě, tak si to nenechte ujít! ;)

A pokud máte pro strach uděláno a patříte k příznivcům hororů, tak si nesmíte nechat ujít večerní Fearshow v lesích Svatého Kopečku. Čeká na vás velká spousta adrenalinu, interaktivních úkolů, rekvizit a taky velmi propracované hororové masky.

Neděle

08:30 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
09:00 / Bitva o Sovinec / hrad Sovinec
14:45 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
18:00 / Zákony bohatství / kino Metropol
18:00 / GCF 67 SMASH GYM CAGE FIGHT 11 / Clarion Congress Hotel
19:00 / Nabucco / Moravské divadlo
19:00 / Vendelín Hueber: Cantiones sacrae (1650) / Kostel Zvěstování Páně
20:00 / ProART 2023: IMPRA - Nebezpečné vztahy / Telegraph

Středa - Čtvrtek - Pátek - Sobota - Neděle

Také v neděli ráno můžete vzít brusle a vyrazit na zimní stadion, kde bude opět od 8:30, a odpoledne od 14:45, probíhat bruslení veřejnosti. Vstupné je jednotné 50 korun a brusle se nepůjčují.

Pokud jste v sobotu měli jiné plány, tak si ještě v tento den můžete udělat rodinný výlet na Sovinec, kde vás čeká pestrý celodenní program na hradě. 

Pokud patříte k příznivcům bojových sportů, tak určitě v 18 hodin zajděte do Clarion Congress Hotelu, kde se opět chystá velký galavečer MMA, K-1 a boxu, na kterém nesmíte chybět! Tato akce je v Olomouci již tradicí a letos se v kleci představí bojovníci nejen z Olomouckého SMASH GYMU ale také ze Spider box clubu Olomouc. Zakoupením vstupenky navíc podpoříte dobrou věc. Z každého prodaného lístku bude 30 korun věnováno dětem s autismem z Blanické školky.

Víkend pak můžete zakončit třeba v Moravském divadle, které uvede od 19 hodin slavnou operu Giuseppe Verdiho Nabucco. Příběh o osvobození Židů z babylonského zajetí odvypráví soubor opery a operety pod vedením režisérky Jany Andělové-Pletichové a autora hudebního nastudování Petra Šumníka.

Přejeme hezký prodloužený víkend!