Reklama

Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, venku je 8.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Světová elita závodila před Šantovkou. Finále vyhrál český jezdec Václav Kolář

Sport

14.5.2019

Autor: red

Silná zahraniční konkurence se sešla na víkendovém závodě UCI Trials C1 před Galerií Šantovka. Finále vyhrál český jezdec Václav Kolář. Favorizovaný Thomas Pechhacker skončil čtvrtý.

Foto: Archiv pořadatele

Čtyřiadvacetiletý rakouský závodník Thomas Pechhacker se divákům představil v duhovém dresu mistra světa UCI Trials 2018. Do finále postoupil z prvního místa v kvalifikaci se čtyřicetibodovým náskokem. Chyba a následný pád na poslední sekci jej však nakonec připravil o pódiové umístění.

Vítězem se stal Václav Kolář, jediný český zástupce ve finálové šestce. "Finále bylo hodně vyrovnané, mám radost, že se mi podařilo vyhrát v takto silně obsazeném závodě," pochvaloval si své umístění Kolář.  Druhé místo získal Marco Bonalda z Itálie, třetí skončil slovenský jezdec 
Samuel Hlavatý.

Pět soutěžních tratí připravil pořadatel na venkovních plochách před Galerií Šantovka, šestá byla umístěna přímo uvnitř centra. Jezdce i diváky čekal atraktivní mix překážek z kamenů, klád i dřevěných cívek. "Závod na úrovni C1 se konal v Olomouci poprvé. Spolupráci s Galerií Šantovka jsme si úspěšně vyzkoušeli už na loňské soutěži Českého poháru. Letos jsme proto zkusili Olomouci nabídnout mezinárodní závod," říká ředitel soutěže Radek Janka. "V elitních kategoriích se představilo téměř dvacet jezdců ze sedmi zemí, mezi nimi tři jezdci z první desítky světového rankingu a šest mistrů republiky. Česká republika zatím v UCI trialu nezažila takto silně obsazenou soutěž," dodává.

Součástí dvoudenní sportovní akce bylo mistrovství České republiky v cyklotrialu. Sobotní předehra patřila kategoriím mládeže do 16 let. Také zde doplnili startovní listinu soutěžící z okolních zemí. Pro českou mládež byl závod součástí nominace na letní světové hry mládeže. 
Náročnost nedělní soutěže dospělých zvýšilo nepříznivé počasí, vytrvalý déšť bohužel odradil i část diváků u venkovních tratí. Titul mistra republiky v kategorii elite 20“ obhájil Václav Kolář, v elite 26“ zvítězil Lukáš Müller.

Závod se konal s podporou statutárního města Olomouc, Lesů města Olomouce, firmy Staves Olomouc, DT Výhybkárna a strojírna Prostějov, společnosti NUTREND D. S. a obchodního centra Galerie Šantovka.