Reklama

Čtvrtek 22. srpna 2019, svátek má Bohuslav, venku je 22.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Studentům při výběru studia v zahraničí pomůže interaktivní mapa

Zprávy z regionu

11.2.2019

Autor: red

Novou interaktivní mapovou aplikaci pro studenty, kteří chtějí vycestovat do zahraničí v rámci programu Erasmus+, vytvořila přírodovědecká fakulta. Aplikace usnadňuje vyhledávání základních informací o zahraničních partnerských univerzitách. Studenti například snadno zjistí, která katedra garantuje smlouvu, jaké stipendium účastník obdrží nebo kolik studentů může ročně smlouvu využít.

Foto: UP

"Na katedře geografie se snažíme různými způsoby podporovat a motivovat studenty, aby se nebáli využít příležitosti vycestovat do zahraničí. Na základě zpětné vazby od studentů, kteří již mají zkušenost se zahraniční mobilitou, víme, že nejzásadnější je překonat strach z neznámého a vyjet. V podstatě všichni se pak vrací se skvělými zážitky a cennými zkušenostmi," uvedl spoluautor mapy a koordinátor zahraničních mobilit na katedře geografie Petr Šimáček.

Zahraniční partnerské instituce jsou v mapové aplikaci rozděleny do vrstev podle oborové příslušnosti a podle jednotlivých využívaných mobilit. Přímo v mapě může uživatel několika kliknutími jednoduše zjistit základní informace o zahraničních partnerských univerzitách, najít odkazy na web konkrétních univerzit, informace o městě či předchozí zkušenosti studentů, kteří už na daném místě svůj pobyt realizovali.

Své jazykové znalosti získané při pobytu v zahraničí mohou studenti využít následně i ve své profesní dráze. Zaměstnavatelé požadují znalost minimálně jednoho světového jazyka. "Mnohé výzkumy i ohlasy z praxe potvrzují, že v současné době snad není lepší reference pro zaměstnavatele než zahraniční studium. Pobytem v zahraničí získáte potřebnou sebedůvěru a rozhodnost, která je důležitá pro váš budoucí život, zaměstnání, kariéru," potvrdila referentka pro zahraniční záležitosti studentů Dana Gronychová.

Univerzita Palackého má uzavřeny desítky smluv zprostředkovávajících studentské mobility s univerzitními institucemi po celém světě, přičemž další smlouvy každým rokem přibývají. Do budoucna se počítá nejen s pravidelnou aktualizací interaktivní mapy, ale také s rozšířením o smlouvy uzavřené v rámci jiných využívaných programů mobilit, jako je například CEEPUS. Mapa je dostupná na stránkách přírodovědecké fakulty. "Doufám, že mapa otevře dveře dalším zájemcům o zahraniční pobyt," doplnil závěrem Petr Šimáček.