Reklama

Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, venku je 6.3 °C

Stavba tramvajové trati na Nových Sadech pokračuje. V příštích týdnech se v lokalitě změní provoz

Zprávy z regionu

11.5.2022 aktualizováno 22.5.2022 08:12

Autor: red

Ve dvou úsecích nezávisle na sobě probíhá v posledních měsících stavba tramvajové trati na Nové Sady. Jeden úsek je před supermarketem Albert, druhý na opačném konci Zikovy ulice na křižovatce se Schweitzerovou ulicí. V obou se bude měnit koncem května provoz.

Foto: archiv města

V prvním z těchto úseků před obchodním domem Albert probíhaly v uplynulých týdnech výkopy, násypy konstrukčních vrstev, montáže kolejí a betonáž dalšího úseku pevné jízdní dráhy. Od 23. května již nebude možné vyjíždět kolem obchodního domu Albert na parkoviště u Penny a uzavřeno bude také "esíčko" na souběžnou komunikaci s ulicí Zikova. Veškerý provoz z ulice Werichova bude poté směřován po souběžné ulici s ulicí Zikova do Rožňavské ulice. Odtud budou řidiči přímo vyjíždět do ulice Schweitzerova nebo přes sídlištní blok ulice Trnkovy do ulice Rooseveltova.

Druhým souběžným úsekem výstavby je samotná křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova. Tady se uskutečnila pokládka asfaltového souvrství v pravé části komunikace a tramvajové trati, montáže stožárů světelné signalizace a veřejného osvětlení. Začaly už také práce na dokončení chodníků a cyklostezek, které vedou kolem celé křižovatky. "K 30. květnu se bude tato křižovatka i chodníky zprovozňovat dle původního plánu," zdůraznil investiční náměstek primátora Martin Major. Další změny u Billy plánovány nejsou, stavba zvládne svou práci za současného režimu omezení.

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ MULTIFUNKČNÍ SVÍTIDLO
v oblíbené černé barvě za SUPER cenu 2190Kč

Stmívání, změna barvy světla z teplé do studené.
Dálkový ovladač.
Světelný tok 3800 lm. Průměr 49 cm.

Vhodné pro střední a menší pokoje.
SKLADEM

OBJEDNEJTE na

https://www.kvalitni-svitidla.cz/

NEBO VYZVEDNĚTE v Olomouci:

EWEREL SVÍTIDLA
SVĚTELNÉ STUDIO Horní lán 12a ( proti Ternu )V naší nabídce najdete moderní úsporná svítidla, lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz