Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 27.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Startup Weekend se koná už v půlce září. A zaměří se na ženy

Zprávy z regionu

7.8.2019

Autor: red

Druhé vydání Techstars Startup Weekendu se v Olomouci mělo uskutečnit již v květnu, ale z organizačních důvodů bylo přeloženo na druhý zářijový víkend. S novým termínem mohou organizátoři zaručit ověřené mentory a bonus navíc pro vítěze. A tentokrát se zaměří na ženy...

Foto: Archiv pořadatele

Loňským cílem organizátorů SWO bylo seznámit širší veřejnost s technologickým prostředím. Letos by rádi toto prostředí otevřeli ženám a současně chtějí posílit jejich postavení ve vedoucích, kreativních a technologických pozicích. Během víkendu 13. až 15. září dostanou v coworkingovém centru Vault 42 účastnice i účastníci prostor k realizaci podnikatelských záměrů "nanečisto". Záměrem není uspořádat 100% ženskou akci, ale vytvořit podmínky pro to, aby se v kreativním procesu potkala obě pohlaví a našla tzv. "společnou řeč". "Rádi bychom podpořili ženy v tom, aby se nebály zapojit do světa, v němž se může zdát, že stále převažuje mužská síla," komentuje volbu tématu spoluorganizátorka Alžběta Smejkalová a dodává: "Naším cílem je vytvořit během Startup Weekendu rozmanité prostředí, ve kterém se přirozeně spojí schopnosti všech účastníků."

Startup Weekend je formát trvající 54 hodin, který účastníkům nabízí otestovat si nápad na produkt nebo službu či rovnou podnikatelský záměr. Akce začíná v pátek večer diskusí nad nápady a výběrem těch nejzajímavějších z nich. Následně se sestaví týmy, které se během soboty a neděle budou věnovat designování produktů nebo služeb odpovídajících na určité problémy. Podporou jsou účastníkům po celou dobu mentoři, kteří jim bezprostředně poskytují zpětnou vazbu na to, co vytvářejí.

Mezi potvrzenými mentory jsou například designér Martin Andrle, Jana Hodboďová, která může poradit s výběrem a přípravou business modelu, dále proděkan pro mezinárodní vztahy na UTB a zástupce společnosti designcité Richard Vodička. Přednášku o praktickém využití Google nástrojů v podnikání povede Aleks Bozhinov a Vlaďka Závrská (Můj Knihář) poradí, jak na sebeřízení v podnikání. Součástí programu budou i přednášky na téma pitching a možnosti financování vznikajícího podniku nebo propagace a PR. Akce končí prezentací všech projektů a oceněním 3 nejlepších z nich. Techstars Startup Weekend je nadnárodní platformou a září bude celosvětově patřit Startup Weekendům zaměřeným na ženy. Vítězové lokálních kol budou pozvání na mezinárodní kolo do Singapuru, které se bude konat v polovině října. Přeložení olomouckého SW tedy přineslo i novinku.

Do Startup Weekendu se může zapojit každý, kdo má jen chuť zapojit se do kreativního procesu. Účastníci nemusí nutně přijít s vlastním nápadem. Startup Weekend dává příležitost i těm, kdo chtějí rozvinout některé ze svých dovedností, které třeba běžně v práci nepoužívají, nebo chtějí otestovat své vlastní limity. Startup Weekend je příležitost vydat ze sebe během 54 hodin to nejlepší, naučit se novým věcem, získat nové poznatky a seznámit se s novými, kreativními lidmi.

Foto: Archiv pořadatele

Co je to Startup Weekend

Vedle klasických inkubátorů a coworkingových center je Startup Weekend jednou z příležitostí na rozjezd technologické novinky. Organizace funguje jako platforma na globální úrovni a její výhodou je nejen propojení s dalšími událostmi napříč světem, ale zejména mezinárodní účast a k tomu profesionální mentoři z Česka, ale i zahraničí. Cílem je na začátku přijít s nápadem, mezi kterými sami účastníci vyberou ty nejlepší a nejzajímavější. Na nich se pak během víkendu pracuje. Snahou je vypracovat základ webu či funkční aplikace.