Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.1 °C

Soutěž o nejtvrdšího hasiče má vítěze

Krimi

17.5.2019

Autor: red

Ve čtvrtek 16. května proběhla před budovou Regionální centra Olomouc soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019. Závodu se se celkově zúčastnilo 95 příslušníků HZS ČR, zaměstnanců HZS podniků a členů SDH obcí .

Foto: HZS Olomouckého kraje

Soutěžící rozděleni do kategorií v HZS A - 18-34 let, B - 35-44 let a C nad 45 let a v kategorii SDH do 35 let a nad 35 se úderem 9:45 pustili do prvního soutěžního klání. Jejich fyzickou připravenost prověřily čtyři úseky. V první části se ve zkráceném popisu jednalo o běh s hadicemi. Druhá obsáhlejší část byla sestavená z hamerboxu, tunelu, figuríny a bariéry. V třetím úseku hasiči přemísťovali žebříky (přenesení a postavení čtyř nastavovacích žebříků a poté vytažení břemene pomocí lana na lešení). Závěrem třetí části je zapojení proudnice na monitor. Poslední částí je úsek, kdy soutěžící běží do výškové budovy RCO, a to až do úplně nejvyšších pater z opravdu posledních sil. 

Jak celé soutěžní klání TFA Olomouc 2019 vypadalo, se nejpřesněji dočtete na speciálním webu tfa.hzscr.cz. "Celkovým vítězem letošního ročníku se stal Michal Brousil z Jihočeského kraje, za ním se na druhé příčce umístil závodník Pavel Kouřík z Plzeňského kraje a třetí příčka v celkovém hodnocení patří do domácích řad Michalovi Přecechtělovi. V hodnocení v jeho věkové kategorií mu patří příčka nejvyšší, a tedy právem první místo. V hodnocení do TOP 20 se také zapsali příslušníci HZS OLK Pavel Popelka, Martin Plšek a také Jan Šindelka. Nejlepším dobrovolným hasičem v celkovém součtu se stal Jiří Tkaný (6. místo v celkovém hodnocení) z SDH Babice, okresu Třebíč," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Foto: HZS Olomouckého kraje

I přes obavy z nepřízně počasí vše proběhlo ve sportovním duchu, příjemné atmosféře a za hojné účasti. Závody v seriálu TFA pokračují dalším závodem 14. 6. V Plzni, vyvrcholení je plánované 5. 9. při MČR. to se v letošním roce bude konat také v Plzni, poté hasiči navštíví ještě jeden závod seriálu ČP, a to v Kroměříži 13. 9.