Reklama

Úterý 29. září 2020, svátek má Michal, venku je 10.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sons Of Apollo: do Brna dorazí supergroup složená z členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

Kultura

7.11.2019

red

Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron "Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru. Akce se uskuteční 22. března 2020 v Sono Centum Brno.

"Na skupině Sons Of Apollo je pozoruhodné to, že stačí pouze uvést jmenný seznam hráčů a nic více netřeba. Každému hudebnímu fanouškovi je jasné, že půjde o pořádnou dávku zkušeností a progresivního rocku. Superkapela Sons of Apollo je tvořena mistry svého oboru a co jméno, to pojem rockového světa," říká promotér koncertu Dušan Neumann.

Skupina vznikla na popud klávesisty Dereka Sheriniana (ex-Dream Theater, Black Country Communion), kterému se zachtělo opět spojit s bubeníkem Mikem Portnoyem a hrát progresivní rock. Hvězdná sestava Sons Of Apollo pak za několik měsíců vydala debutové album Psychotic Symphony. Své koncerty tak staví na kvalitním vlastním materiálu.

"Sons of Apollo jsou kapelou, ostatní věci jsou pouze projekty. Plně věříme ve všechno, co jsme společně v této sestavě vytvořili, a věříme také v to, že je to zatím největší počin v naší kariéře. Těšíme se, až naši hudbu představíme fanouškům v Brně," říká klávesista Derek Sherinian.

Do Brna hudebníci dorazí s novou nahrávkou. Jmenuje se  Live With The Plovdiv Psychotic Symphony a dokumentuje pozoruhodné jednorázové vystoupení kapely ve starověkém římském divadle v Plovdivu v Bulharsku, v doprovodu symfonického orchestru a pěveckého sboru. Během večera kapela odehrála skladby z debutového alba Psychotic Symphony doplněné o výběr hitů legendárních kapel.

Vstupenky od 799 korun koupíte v síti Ticketportal  nebo přes GoOut.