Reklama

Pátek 19. dubna 2019, svátek má Rostislav, venku je 19.8 °C

Smutná zpráva ze zoo, uhynula žirafa Zaira

Zprávy z regionu

7.2.2019

Autor: roc

Narodila se 14. 5. 2000, odchovala 4 mláďata, svým věkem byla nejstarší žirafou stáda, respektovanou a dobře spolupracující. Dnes se v olomoucké zoo se Zairou museli rozloučit. Její dlouhodobé pohybové potíže přešly v chronické, a ač jí byla podávána kloubní výživa, její stav se zhoršoval, až došlo ke zhoršení akutnímu. S ohledem na vysoké stáří, bolesti, nemožnost kvalitního pohybu a nakonec pohybu vůbec, se ošetřovatelé rozhodli neprodlužovat její umírání.

Žirafy v olomoucké zoo. Ilustrační foto.

Foto: Jan Procházka

„K úhynu Zairy došlo dnes s pomocí veterináře,“ komentuje smutnou, leč nevyhnutelnou situaci zooložka Libuše Veselá. Zoo Olomouc je chovem žiraf věhlasná. Chovají se zde od roku 1976, kdy přišel první chovný pár samec Tom a samice Lindy–Lou. Skutečné zakladatelky chovu byly samice Lena a Zuzana. Zoologická zahrada Olomouc se zapsala do historie chovu žiraf jedinečnou událostí. V roce 1999 Veronika porodila dvojčata. Tato dvojčata přežila, což se podařilo pouze 4 krát na světě. Veronika byla obdivuhodnou a příkladnou maminkou, na svět přivedla celkem 10 mláďat a svým věkem 24 let patřila k nejstarším žirafám v České republice. V současné době tvoří stádo žiraf Rothschildových 10 samic a 2 samci. Prozatím se podařilo úspěšně odchovat celkem 60 mláďat. 

roc

Reklama

LÉKÁRNA U PÖTTINGEA

Katalog firem » Zdravotnictví » Lékárny a farmaceutické produkty

Užijte si francouzskou kosmetiku ELANCYL nyní s 200 Kč slevou!

Zeštíhlení, zpevnění, korekce strií, vyhlazení dekoltu..

Už jste zkusili Elancyl? Ne?

Bonjour! Vítejte ve světě francouzské kosmetiky Elancyl. Speciálně vyvinutá dermokosmetika zaměřená na problematické partie ohrožené celilitidou nebo striemi. Kosmetika Elancyl vám pomůže se zbavit nepříjemné celulitidy a strií a posílí vaše sebevědomí.

Tisíce produktů skladem. Doručení na druhý den. Online poradna. Úžasné slevy.
www.mujlekarnik.cz