Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 16.7 °C

Smutná zpráva ze zoo, uhynula žirafa Zaira

Zprávy z regionu

7.2.2019

Autor: roc

Narodila se 14. 5. 2000, odchovala 4 mláďata, svým věkem byla nejstarší žirafou stáda, respektovanou a dobře spolupracující. Dnes se v olomoucké zoo se Zairou museli rozloučit. Její dlouhodobé pohybové potíže přešly v chronické, a ač jí byla podávána kloubní výživa, její stav se zhoršoval, až došlo ke zhoršení akutnímu. S ohledem na vysoké stáří, bolesti, nemožnost kvalitního pohybu a nakonec pohybu vůbec, se ošetřovatelé rozhodli neprodlužovat její umírání.

Žirafy v olomoucké zoo. Ilustrační foto.

Foto: Jan Procházka

„K úhynu Zairy došlo dnes s pomocí veterináře,“ komentuje smutnou, leč nevyhnutelnou situaci zooložka Libuše Veselá. Zoo Olomouc je chovem žiraf věhlasná. Chovají se zde od roku 1976, kdy přišel první chovný pár samec Tom a samice Lindy–Lou. Skutečné zakladatelky chovu byly samice Lena a Zuzana. Zoologická zahrada Olomouc se zapsala do historie chovu žiraf jedinečnou událostí. V roce 1999 Veronika porodila dvojčata. Tato dvojčata přežila, což se podařilo pouze 4 krát na světě. Veronika byla obdivuhodnou a příkladnou maminkou, na svět přivedla celkem 10 mláďat a svým věkem 24 let patřila k nejstarším žirafám v České republice. V současné době tvoří stádo žiraf Rothschildových 10 samic a 2 samci. Prozatím se podařilo úspěšně odchovat celkem 60 mláďat. 

roc

Reklama

Autopůjčovna RENORENT

Katalog firem » Auto - moto » Pronájem dodávek

Potřebujete se přestěhovat nebo jen převést rozměrnější náklad? Půjčte si nový Citroën Jumper 2.2 HDI, L3H2 s objemným nákladovým prostorem!

Dodávku můžete řídit s ŘP pro osobní automobil.

Všechny naše vozy jsou pojištěny, mají dálniční známku v ČR a v ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v rámci EU. Nabízíme také možnost zapůjčení navigace.

Pro více informací volejte 734 281 333 nebo navštivte www.renorent.cz