Reklama

Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém, venku je 9.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Skupina Redstone meziročně významně navýšila vlastní kapitál a hodnotu svých aktiv

Advertorial

26.5.2022

Autor: Advertorial

Skupina REDSTONE zveřejnila finanční údaje z konsolidovaných účetních závěrek mateřské společnosti REDSTONE REAL ESTATE, a.s. Ekonomické výsledky ukazují, že developerská společnost v loňském roce významně navýšila vlastní kapitál i hodnotu svých stálých aktiv. Její konsolidovaný zisk před zdaněním dle auditovaných čísel a standardů IFRS-EU za rok 2021 dosáhl výše 383,6 milionů korun. Výrazným způsobem se na tomto výsledku podílela realizace vlastních investičních projektů.

Finanční výsledky za rok 2021 dále uvádí, že celková aktiva skupiny přesáhla úroveň 4 miliard korun. Meziročně se tak navýšila o 850 milionů korun (tj. přes 26 %).

Kontinuální růst konsolidovaných aktiv se promítá také do navýšení vlastního kapitálu. Ten se meziročně zvýšil o 293 milionů korun (tj. o 25 %) na hodnotu 1,43 miliardy korun.

V roce 2021 skupina REDSTONE pokračovala v přípravě a realizaci projektů East Park Olomouc, Galerie Pernerka v Pardubicích, Královská louka Bouzov, Pozemky Chomoutov, a Chateau Escot. V minulém roce byla otevřena také moderní administrativní budova Envelopa Office Center, která krátce po svém otevření získala 2. místo v prestižní soutěži Best of Realty. Skupina spustila také výstavbu projektu Šantovka Living, který nabízí kvalitní bydlení v centru Olomouce.

V předešlém roce bylo připravováno také několik dalších projektů, které jsou v současné době ve fázi příprav architektonických záměrů, územních studií a dalších potřebných přípravných etap. V říjnu loňského roku například započala revitalizace rozsáhlého vojenského areálu na ulici Velkomoravská, kde aktuálně probíhá demolice a připravuje se architektonická studie pro výstavbu nové městské čtvrti.

"Naše projekty se snaží posouvat kvalitu života v místě našeho působení. Ekonomická rentabilita našich projektů je založena na stávajícím úspěchu našich aktivit u veřejnosti a podnikatelské sféry," zhodnotil finanční výsledky předchozího roku zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek.

Skupina REDSTONE plánuje své byznysové portfolio v následujících letech rozšířit také o ubytovací služby. Letos na jaře developer oznámil, že do dvou let postaví v Olomouci a v Pardubicích dva hotely prestižního řetězce AC Hotels by Marriott. Dlouhodobé pozitivní hospodářské výsledky dávají skupině skvělou pozici pro její další rozvoj.

REDSTONE REAL ESTATE, a.s.

Skupina REDSTONE aktivně působí na trhu od roku 2016 prostřednictvím mateřské společnosti REDSTONE REAL ESTATE, a.s.

Skupina se zabývá developerskou a investiční činností. Od svého vzniku se zaměřuje na projekty s vyšší přidanou hodnotou a současně je otevřena všem atraktivním výzvám. Specializací společnosti je průnik mezi investiční, developerskou a realitní činností. Dlouhodobou filozofií skupiny je také snaha aplikovat nový pohled na realitní development a vytvářet tak dlouhodobě atraktivní a současně fungující projekty. Více informací o společnosti se dočtete zde →

Advertorial

Reklama

CENTRUM SEMAFOR, STATUTÁRNÍ MĚSTO OLOMOUC, odbor AŘMV

Katalog firem » Zábava, volný čas » Dětské organizace

DOPRAVNÍ VÝCHOVA CENTRUM SEMAFOR se zaměřuje na dopravní výchovu a s ní spojené volnočasové aktivity pro děti i nejširší veřejnost z Olomouce i okolí. Centrum odpovídá svou programovou o...