Reklama

Úterý 25. června 2019, svátek má Ivan, venku je 17.3 °C

Sigmu čekají první přípravné zápasy

Sport

11.1.2019

Autor: Petr Pelíšek

Úvodní přípravný blok skončí o víkendu fotbalistům SK Sigma Olomouc. Modrá lavina začala s přípravou ve čtvrtek 3. ledna, na první zápasy si hráči museli počkat nezvykle dlouho, teprve v sobotu je čeká dvojzápas v Trenčíně.

Trenér Václav Jílek je s dosavadním průběhem přípravy spokojený. Všechno funguje tak, jak má, občasné sněžení je jen mírnou komplikací. „Podmínky nejsou jednoduché, bohužel. První dva dny nám chumelilo, takže byly těžké terény. Dnes to také nebylo úplně jednoduché, ale nakonec z toho byl dobrý trénink. Po kondiční stránce kluci odpracovali to, co jsme chtěli. Spíš se trošku držíme zpátky, hlídáme si to, aby se nám případně někdo nezranil. A i pro ta první přípravná utkání budeme mužstvo skládat tak, abychom tam měli hlavně zdravé hráče,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

S týmem od pondělí trénuje srbský stoper Milan Savič, ten je v Sigmě na týdenní zkoušce. Takže v Trenčíně bude hrát o angažmá. „Dali jsme si nějakou dobu, abychom ho poznali. Charakterově do kabiny je to velmi dobrý kluk, komunikativní. Na hřišti je vidět, že už má nějakou zkušenost, že něčím prošel. Počkáme si na zítřejší utkání, tam bude mít dost prostoru a času, aby svoji výkonnost alespoň nějak naznačil, protože jednu utkání není úplně dostačující, ale pro naši potřebu v tuto chvíli dobré. A pak si to nějak vyhodnotíme,“ poznamenal Jílek.

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v sobotu vyrazí na Slovensko, v Trenčíně sehrají dvě utkání.

Foto: Petr Pelíšek

V přípravě Sigmy chybí dva zranění hráči - obránce Martin Sladký a záložník Martin Hála. Oba už pracují na návratu a věnují se rehabilitaci. První Martin se ovšem vrátí zpět dříve než druhý. „Martin Sladký je od pondělí v individuálním tréninku, ještě tento týden, plus asi další dva tři dny. Potom už se nejspíš přidá k mužstvu. V plném tréninku už je také Michal Vepřek, ale zítra ho ještě pošetříme, aby se mu zranění žeber neobnovilo. Martin Hála, ten má ještě minimálně dva měsíce rekonvalescenci ve vlastním režimu,“ uvedl Jílek.

Sigma bude hrát v Trenčíně dvě utkání, v 11 a 13 hodin. „Máte tady osm mladých hráčů, mužstvo jsme doplnili z juniorky o Radka Látala a Jirku Slámu. Budeme se snažit to rozložit tak, aby týmy pro ta utkání byly rovnoměrné, aby na tom byly podobně,“ řekl Jílek.

Petr Pelíšeksport@olomouc.cz

Reklama

SUN WELL

Katalog firem » Služby » Wellness centra, Sauny

SUN WELL - Centrum zdravého a bezpečného opalování. Představujeme vám první solární studio v Olomouci, které je určeno pro každého, kdo se chce zdravě a bezpečně celoročně opalovat. V ...