Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 22.5 °C

Sigma ztratila derby v prvním poločase

Sport

7.6.2020

Autor: Petr Pelíšek

Fotbalisté SK Sigma Olomouc chtěli ve 28.kole FORTUNA:LIGY ukončit nezdárnou sérii. Jenže ani proti ostravskému Baníku se jim nedařilo. Hanáci prohráli o gól, když duel ztratili v prvním poločase. V tom třikrát inkasovali a už se jim nepodařilo ztrátu umazat.

První poločas přinesl zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách. Baník využil hned tu první, kdy se za obranou Sigmy zjevil osamocený Jirásek – 0:1. Inkasovaná branka ale Sigmu nezlomila a o dvě minuty později měl vyrovnání na noze Juliš. Jeho střelu však vyrazil brankář Laštůvka. Za další tři minuty bylo před Laštůvkou opět horko. Po nedovoleném zákroku na Gonzáleze se sám faulovaný ujal zahrání standardky. Jeho první střelu srazili beci, druhý pokus chytil brankář Baníku. Slezané hrozili z brejků. Nebezpečný byl zejména pokus Kuzmanoviče ze 13. minuty. Proti němu ale Mandous zakročit nemusel. Naopak pozorný musel být při střele Šašinky o dvě minuty později. Pak přišly další velké šance Sigmy. V 16. minutě musel střelu Breiteho vyrážet Laštůvka na roh. Hned poté se k nebezpečné hlavičce dostal Jemelka, ale ani ten na gólmana Ostravy nevyzrál. Ve 23. Minutě po dlouhém nákopu za obranu prostřelil Mandouse Šašinka – 0:2. Ani tentokrát Hanáci nepolevili a tlačili se do útoku. Převaha Sigmy se stupňovala. Ve 33. minutě pálil ze střední vzdálenosti Houska, Laštůvka se ale překvapit nedal. O minutu později již bylo pro domácí veseleji. Mezi dvěma bránícími hráči se dokázal zorientovat Juliš a bylo to 1:2. Sigma pak měla ještě další šance, ale neproměnila žádnou. To se naopak povedlo hostům, když střed zálohy nechal po špatně hozeném autu projít do střelecké pozice Kuzmanoviče – 1:3.

Obraz hry se po změně stran změnil. Sigma měla trvalou územní převahu a Baník občas zlobil nějakou to rychlou akcí. Mandous musel vyrážet střelu Jiráska, pak těsně minut zařízení Fillo. Hrálo se převážně na ostravské polovině hrací plochy, ale Sigma nebyla schopna vytvořit si nějakou vyloženou šanci. Až v nastaveném čase zmírnil porážku hezkým gólem z přímého kopu Houska.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, dostali jsme brzkou branku. Poté se naše hra v ofenzivě zlepšila. Byli jsme nebezpeční, vytvořili jsme si šance. Bohužel jsme byli znovu potrestáni za chybu a inkasovali druhý gól. Na nepříznivý vývoj jsme dokázali zareagovat snížením na 1:2. Šli jsme za vyrovnáním, ale pak jsme udělali další chybu a dostali gól do šatny. Do druhého poločasu jsme nastoupili se třemi obránci, ale nebyli jsme nebezpeční tolik, jako v prvním poločase. Z výsledku jsme smutní a zklamaní," řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:3 (1:3)

Branky: 34. Juliš, 90 + 4 Houska  - 5. Jirásek, 23. O. Šašinka, 45+1. Kuzmanović. Rozhodčí: Ardeleanu – Caletka, Hurych. ŽK: Houska, Breite, Jemelka, Hála  – Jirásek, O. Šašinka. Diváci: 150.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba (46. Zahradníček), Jemelka, Vepřek (85. Zmrzlý) – González (68. Yunis), Breite, Houska, Falta – Chytil (77. Hála), Juliš. Trenér Radoslav Látal.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Svozil, Stronati – Kuzmanović (88. Lalkovič), Jánoš, Hrubý (46. Fillo), Jirásek (82. Kaloč), Holzer – Potočný (88. Baroš), O. Šašinka (57. Smola). Trenér Luboš Kozel.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip