Reklama

Neděle 6. prosince 2020, svátek má Mikuláš, venku je 6.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sigma začala s přípravou na ligové jaro

Sport

6.1.2020

Autor: Petr Pelíšek

Prvoligový tým SK Sigma Olomouc dnes na nové umělce v Řepčíně zahájil přípravu na jarní část FORTUNA:LIGY. Na úvodní tréninkové jednotce měl kouč Radoslav Látal čtyř brankáře a třiadvacet hráčů do pole. První přípravný zápas hraje Sigma v sobotu v Šumperku (15.00).

Sigma jde do přípravy s pozměněným kádrem. Z toho podzimního už v klubu není záložník Jakub Plšek, který přestoupil do Maďarska. Útočník Ismar Tandir by měl jít hostovat na Slovensko, na Andrově stadionu ještě řeší, co bude dál s Václavem Pilařem. Nové tváře byly na první tréninku tři – záložník Kryštof Daněk (2003) a útočník Jáchym Šíp (2003) z dorostu a útočník Lusi Arroyo (1997), který naposledy působil v druholigovém Třinci a v Sigmě je na zkoušce.

„Nejprve se zaměříme především na kondici, k tomu nám poslouží utkání v Šumperku, dvojzápas s Jihlavou a Prostějovem a také utkání v Trnavě. Po těchto zápasech odjíždíme na herní soustředění do Turecka, kde nás čekají tři kvalitní soupeři. Tam budeme ladit herní projev směrem k prvnímu ligovému zápasu,“ řekl pro klubový web trenér Radoslav Látal. „V prvních dvou týdnech nás čeká hodně běhání a posilování. Prvního soupeře jsme chtěli z nižší soutěže, navíc v Šumperku slavnostně otevírají hřiště s umělou trávou, takže jsme to spojili. Každý z hráčů by měl odehrát poločas, v dalších zápasech chceme zatížit hráče celým utkáním,“ poznamenal.

Na hřišti scházel útočník Martin Nešpor, u kterého přetrvávají zdravotní problémy. „Martinův zdravotní stav není úplně optimální. Navštívil i docenta Koláře v Praze. Jeho zranění se pomalu lepší, ale musíme ještě počkat na to, jak bude probíhat další léčba,“ uvedl Látal.
O místo v kádru se bude snažit ekvádorský útočník Luis Arroyo. „Luis s námi krátce trénoval už před Vánocemi. Sledovali jsme ho v zápasech druhé ligy. Je to rychlý, pohyblivý útočník, umí dobře napadat. Bude se s námi připravovat čtrnáct dnů, chceme ho vidět v přátelských zápasech, před odjezdem do Turecka se rozhodne, jestli zůstane nebo ne,“ řekl Látal.

Kádr SK Sigma na startu zimní přípravy
Brankáři: Aleš Mandous, Michal Reichl, Miloš Buchta, Jakub Trefil.
Obránci: Martin Sladký, Radek Látal, Vít Beneš, David Zima, Václav Jemelka, Jan Štěrba, Michal Vepřek, Milan Kerbr.
Záložníci: Martin Hála, Tomáš Zahradníček, Ondřej Zmrzlý, David Houska, Lukáš Greššák, Kryštof Daněk, Šimon Falta, Jiří Texl, Mojmír Chytil, Pablo González, Tomáš Zlatohlávek.
Útočníci: Jakub Yunis, Martin Nešpor, Luis Arroyo, Jáchym Šíp.

Program zimní přípravy SK Sigma Olomouc
11. ledna: Šumperk – SK Sigma Olomouc (15.00)
15. ledna: SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava (Řepčín, umělá tráva, 11.00)
15. ledna: SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov (Řepčín, umělá tráva, 15.00)
18. ledna: FC Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc (12.00)
22. ledna – 2. února: soustředění v Turecku
25. ledna: SK Sigma Olomouc – FK Karabach Agdam (11.30)
28. ledna: SK Sigma Olomouc – FK Orenburg (čas bude upřesněn)
1. února: SK Sigma Olomouc – Dnipro (čas bude upřesněn)
8. února: MFK Karviná – SK Sigma Olomouc (termín bude upřesněn)

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Nejširší nabídka nemovitostí. Více než 3000 nemovitostí: byty, rodinné domy, rekreační objekty, pozemky, chaty, komerční prostory. Prodej, pronájmy, dražby. Vyřešíme exekuce a zadlužené...