Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.3 °C

Sigma vyhrála oba přípravné zápasy

Sport

26.3.2021

Autor: Petr Pelíšek

Během letošní první reprezentační přestávky fotbalisté SK Sigma Olomouc nemají na programu žádné lenošení. Ba naopak. Chystají se na další náročný program, a aby nevypadli ze zápasového rytmu, k tomu jim posloužila dvě přípravná utkání. Jedno hráli doma proti druholigovému 1. SK Prostějov, druhé pak ve Zlíně s prvoligovým Fastavem.

Čtvrteční duel proti Prostějovu se proměnil v pětigólovou přestřelku. Sigma vedla brankou Štěrby, pak ještě do poločasu za hosty skórovali Píchal a Zlatohlávek. Po přestávce vrátili vedení na domácí stranu Zifčák a Nešpor.

Páteční utkání ve Zlíně musela Sigma také otáčet. Prohrávala, když za domácí dal branku Poznar. Ale pak se dvakrát, jednou z penalty, trefil Mihalík a Hanáci zvítězili.

„Naším cílem bylo vidět v akci mladé hráče, kteří s námi několikrát trénovali a líbili se nám. Druhá věc je také ta, že je nám těchto kluků líto. Už rok jsou bez fotbalu, a proto jsme je dnes chtěli použít do zápasu a dát jim možnost po dlouhé době nasát zápasovou atmosféru,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal klubovému webu.  „Věděli jsme, že Prostějov bude nepříjemný. Je to agresivní mužstvo, výborné v soubojích. Jsme moc rádi, že jsme utkání mohli odehrát. Myslím si, že zápas byl velkou zkušeností pro naše mladé kluky z béčka a dorostu,“ podotkl.

„Přátelská utkání jsme během reprezentační pauzy naplánovali proto, že nás v nejbližší době čeká náročnější program a chceme, aby hráči byli v zápřahu. Chtěli jsme také zatížit ty hráče z áčka, kteří mají menší vytížení. Mužstva jsme rozdělili na dvě skupiny,“ řekl Látal. „Jsme rádi, že se nikdo nezranil. O víkendu dostali hráči volno a od pondělí už se plně začneme věnovat přípravě na ligové utkání s Pardubicemi,“ dodal.

SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov 3:2 (1:2)

Branky: 15. Štěrba, 57. Zifčák, 71. Nešpor – 30. Píchal, 45. Zlatohlávek. Rozhodčí: Křepský – Antoníček, Lakomý. Hráno bez diváků.
SK Sigma: Trefil (46. Stoppen) – Látal, Štěrba, Poulolo, Hála (39. M. Galus) – Zahradníček, Slaměna, Grygar (46. Hadaš), Daněk, Zifčák (70. Fiala) – Nešpor (80. Piňa Mujica). Trenér Radoslav Látal.
Prostějov: Mucha (46. Bárta) – Langer, Šmehyl, Kopřiva (46.Omale), Zlatohlávek, Machynek,(46. Bala), Spáčil (46. Dittmer), Sečkář (46. Stříž), Jurásek (46. Zapletal), Sus, (46. Straňák), Píchal.

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Branky: 7. Poznar – 15. a 73. (pen.) Mihalík. Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Paták.
Zlín: Dostál (60. Rakovan) – Fantiš (46. Cedidla), Buchta (46. Hlinka), Simerský (60. Kolář), Procházka (46. Matejov) – Dramé (60. Hrdlička), Janetzký (60. Martínez), Vraštil, Čanturišvili (60. Číž) - Potočný (60. Tkáč), Poznar (74. Janetzký). Trenér Bohumil Páník.
SK Sigma: Macík – Sladký, Hubník, Beneš, Zmrzlý – Mihalík (81. F. Uriča), Houska (87. Sklenář), Breite, Chytil (68. Piňa Mujica), Šíp (58. O. Hapal) – Yunis (81. Fiala). Trenér Radoslav Látal.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek