Reklama

Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína, venku je 21.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sigma v týdnu řešila problémy, teď ji čeká Liberec

Sport

29.11.2019

Autor: Petr Pelíšek

Fotbalisty SK Sigma Olomouc čeká v sobotu od 14.30 domácí utkání proti Slovanu Liberec. Hanáci do něj nepůjdou zrovna v ideálním rozpoložení, klub totiž musel v týdnu řešit dvě mikroaféry, reagoval na vyjádření hráčů v deníku Sport. Navíc Sigma bude hrát bez trenéra Radoslava Látala a svého elitního stopera Václava Jemelky, oba jsou totiž v trestu za čtyři žluté karty.

Sigma v týdnu řešila výroky záložníka Václava Pilaře a brankáře Miloše Buchty. Těm se nelíbilo, že nehrají a pro deník Sport řekli, že jsou v pořádku. Pilař dokonce chce v klubu sám skončit, požádal o rozvázání smlouvy. Zatímco Pilař byl podle všeho vyřazen z kádru, Buchta zůstává dál.

Klub zveřejnil tato prohlášení:
Prohlášení SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc se rozhodla vyjádřit k článku Deníku Sport ze dne 27. listopadu 2019 týkajícího se Václava Pilaře. Václav Pilař porušil podmínky Ligové profesionální smlouvy a klub nastalou situaci vyřešil interním opatřením vůči hráči. Danou záležitost SK Sigma Olomouc nebude nadále komentovat.

Prohlášení Miloše Buchty
„Touto cestou bych se rád vyjádřil k mému prohlášení, které jsem učinil pro Deník Sport dne 23. listopadu 2019. Na základě mého momentálního zdravotního stavu musím konstatovat, že zdánlivě lehké zranění, které jsem měl před utkáním s SK Slavií Praha, se po vyšetření na magnetické rezonanci ukázalo jako vážnější. Proto musím uznat, že rozhodnutí trenéra a realizačního týmu nenominovat mě na utkání se Slavií, bylo oprávněné. V době mého prohlášení jsem si nechtěl připustit, že zdravotní problémy, které jsem pociťoval, jsou většího rázu. Chtěl jsem trénovat a být týmu k dispozici. Přiznávám, že mé vyjádření bylo unáhlené a omlouvám se za něj. Po dohodě s realizačním týmem a lékařem A-týmu jsme se nyní rozhodli, že do konce podzimní části sezóny budu podstupovat léčbu tak, aby se ze zdravotního hlediska dalo vše do pořádku a abych po zimní přestávce mohl společně s týmem bojovat o další ligové body.“

Trenér Látal bude na lavičce chybět, je v trestu. „Samozřejmě je lepší, když hlavní trenér může být s hráči přímo u hřiště. Ale beru to tak, jak to je. Čekám teď na instrukce, které mi mají přijít, abych věděl, co během zápasu smím a nesmím. Ale myslím, že s mým asistentem jsme na jedné lodi a že kluky bude dobře koučovat,“ řekl pro klubový web trenér SK Sigma Radoslav Látal.

Sigma čeká na výhru už osm kol, nyní hraje proti nebezpečnému a nevyzpytatelnému Liberci. „Liberec je velmi nepříjemné mužstvo. Důrazné, agresivní, budou určitě dbát na pečlivou obranu a čekat na jeden brejk. Krajní hráče mají velice rychlé, ať už je to Potočný nebo Malinský. Mezi střelci bych vyzdvihl výborného Musu. Ale v brejkových situacích je Liberec hodně nebezpečný. I v defenzivě pracují velmi dobře, stojí v bloku, do kterého se těžko dostává. My musíme být trpěliví, nic neuspěchat a čekat na jejich chyby, které jistě přijdou,“ řekl Látal.

V olomoucké sestavě budou kromě vykartovaného stopera Václava Jemelky ještě chybět zranění Martin Nešpor, Lukáš Greššák, David Zima a Miloš Buchta.

Zápas SK Sigma – Slovan Liberec je na programu v sobotu 30. listopadu od 14.30 hodin (rozhodčí Denev – Blažej, Koval).

Předpokládané sestavy
SK Sigma Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Štěrba, Vepřek - Zahradníček, Texl, Houska, Plšek, Falta – Yunis. Trenér Radoslav Látal.
Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Dorley, Mara – Malinský, Breite, Potočný – Musa. Trenér Pavel Hoftych.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Autopůjčovna RENORENT

Katalog firem » Auto - moto » Pronájem dodávek

Potřebujete se přestěhovat nebo jen převést rozměrnější náklad? Půjčte si nový Citroën Jumper 2.2 HDI, L3H2 s objemným nákladovým prostorem!

Dodávku můžete řídit s ŘP pro osobní automobil.

Všechny naše vozy jsou pojištěny, mají dálniční známku v ČR a v ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v rámci EU. Nabízíme také možnost zapůjčení navigace.

Pro více informací volejte 734 281 333 nebo navštivte www.renorent.cz