Reklama

Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana, venku je 16.3 °C

Sigma v sobotu zahájí novou sezonu, v Ostravě

Sport

29.7.2022

Autor: Petr Pelíšek

Soutěžní ročník FORTUNA:LIGY 2022/2023 začíná. Pro fotbalisty SK Sigma Olomouc nečeká jednoduchý start, hrají totiž ve Vítkovicích proti Baníku Ostrava. Do nové sezony Hanáci vstoupí v sobotu v 16.00.

Hanáci by rádo v nové sezoně podávali stabilizované výkony tak, aby po základní části byli v první šestce. „V přípravě jsme zvládli to, co jsme chtěli. Věřím, že jsme připravení na ligovou soutěž,“ řekl kouč SK Sigma Václav Jílek. „V první řadě si myslím, že nás čeká plný stadion a bouřlivá atmosféra, protože to bude po dlouhé době první zápas Pavla Vrby v Baníku. Bude důležité, jak se vyrovnáme s tímto tlakem. Pak bude na nás, abychom udrželi dobré věci z přípravy, které jsme hráli i proti silným soupeřům,“ podotkl.

Kádr prošel přes léto obrodou kádru. Kariéru ukončil Roman Hubník, po konci smlouvy odešli Martin Hála, Tomáš Zahradníček, Pablo González. Kryštof Daněk přestoupil do pražské Sparty. Z jarního kádru je pryč ještě brankář Jan Stejskal, kterému skončilo hostování ze Slavie. Plus také Michal Vepřek nebo Jakub Yunis. Do běčka byli přesunuti Jiří Spáčil, Patrik Slaměna a Filip Uriča.

Novými tvářemi v Jílkově týmu jsou naopak brankář Tomáš Digaňa, obránce Lukáš Vraštil, záložníci Denis Ventúra, Martin Košťál, Filip Zorvan a Jan Vodháněl. Kolik noviců pošle do sestavy proti Baníku si kouč Sigmy nechal pro sebe. „To samozřejmě neprozradím, ale všichni vypadají dobře. Jisté je jen to, který si přivezl zranění ze soustředění a bude potřebovat rekonvalescenci,“ dodal Jílek.

Mimo hru má Sigma záložníky Košťála s Langrem a brankáře Stoppena.

Utkání FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc začne v sobotu 30. července v 16.00. Jako hlavní rozhodčí byl delegován Zbyněk Proske, asistovat na pomezí mu budou Jan Paták a Radek Kotík.

Jak nastoupí:
Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Frydrych, Takács, Fleišman – Kaloč, Tetour – P. Jaroň, Kuzmanovič, Šehič – Tijani. Trenér Pavel Vrba.
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý – Navrátil, Breite, Greššák, Zorvan– Chytil, Růsek. Trenér Václav Jílek.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

SLEVA 50 -75% NA MNOHA POLOŽKÁCH

+ DALŠÍ SLEVY

KRÁSNÁ KVALITNÍ DESIGNOVÁ SVÍTIDLA

MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST K NÁKUPU ŠPIČKOVÝCH VYSTAVENÝCH
SVÍTIDEL.

PROBÍHÁ OBMĚNA PRODEJNY Horní lán 12a, Olomouc

Pomůžeme Vám se světelnými rozvody aby se na žádné potřebné
místo u Vás doma nezapomnělo.

Poradíme s výběrem svítidel, aby světla bylo dost
nebo naopak málo. Podle určení.


V naší nabídce najdete moderní úsporná svítidla, lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz