Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 14.5 °C

Generálku Sigmy se Slovanem rozhodly kuriózní vlastní góly

10.2.2018

Fotbalisté SK Sigma Olomouc odehráli poslední přípravný duel před startem jarní části HET ligy. Na Andrův stadion si pozvali Slovan Liberec, se kterým už mají Hanáci oba ligové duely za sebou. Slovan byl v první půli lepší a zaslouženě vedl pěknou brankou Oskara. Ve druhé půli Sigma zabrala, vyrovnala vlastní brankou Kerbra, měla další šance, ale nakonec rozhodla podobná situace jako u vyrovnávací branky. Na druhé straně podjela malá domů Surzyna pod nohou Miloši Buchtovi a zápas skončil výhrou Liberce 2:1.

Trenéři Václav Jílek a Ladislav Onofrej před utkáním s Libercem. Realizační tým má ještě týden na vyladění mančaftu do duelu s vedoucí Plzní. Trenéři Václav Jílek a Ladislav Onofrej před utkáním s Libercem. Realizační tým má ještě týden na vyladění mančaftu do duelu s vedoucí Plzní. Foto: Radek Heloňa

Sigma nastoupila do generálky na hrotu s Jakubem Řezníčkem, byť ten hrát proti Viktorii Plzeň kvůli dohodě klubů v rámci hostování nebude. Jinak nastoupili Hanáci v očekávané sestavě, tedy i s uzdraveným Michalem Vepřkem na levém beku.
V první půli měl více ze hry hostující Slovan, i když jako první zahrozili Hanáci, ale střílený centr Zahradníčka nenašel v pokutovém území adresáta. Ve 21. minutě se míč na druhé straně hřiště nešťastně odrazil od Jemelky a Hybš šel sám Buchtu. Místo střely se však ještě snažil přihrát Potočnému a domácí na poslední chvíli stihli míč odkopnout a předchozí chybu napravit.
 Ve 37. minutě šli hosté do vedení. Po jedné z mnoha ztrát Sigmy ve středu pole se k centru z pravé strany dostal Breite a Oscar z voleje nedal Buchtovi šanci.
"V prvním poločase se ukázalo, že Slovan je velmi kvalitní soupeř a hodně nás v generálce prověřil. My jsme byli hodně nepřesní a pomalí, proto jsme zaslouženě prohrávali," řekl k první půlce trenér Sigmy Václav Jílek.

David Houska zastavil akci Slovanu jen za cenu faulu na Potočného. Slovan Sigmu v generálce zdolal 2:1. David Houska zastavil akci Slovanu jen za cenu faulu na Potočného. Slovan Sigmu v generálce zdolal 2:1. Foto: Radek Heloňa

Do druhého poločasu udělali trenéři Sigmy tři změny. Místo Falty šel na plac Hála, Texl nahradil Plška a místo Řežníčka Yunis. Jako první zahrozil Liberec, Breite naštěstí minul a o chvíli později na druhé straně Kerbr nahrával prsama míč Hladkému, který ale toto přiťuknutí nečekal a míč skončil od tyče v brance hostí.
V 51. minutě mohli domácí vést. Po kombinaci na jeden dotek se před brankou soupeře zjevil Sladký, který pokusil obstřelit Hladkého. Naštěstí pro Severočechy obstřelil i libereckou svatyni.
V 66. minutě byla k vidění obdoba Kerbrova vlastence. Po Kerbrově vzoru si Surzyn vstřelil vlastní branku, i když jeho malá domů nebyla nikterak složitá a nešťastně podjela pod nohou Miloši Buchtovi. Hra se pak vinou mnoha střídání rozkouskovala. V 88. minutě mohl vyrovnat Manzia, který běžel z úhlu sám na Hladkého, trefil však boční síť. Na druhé straně zblízka neprostřelil Buchtu Pulkrab.
"Ve druhé půli jsme se dokázali zlepšit, ukázalo se, že kvalitu máme, dokázali jsme soupeře, který hrál do 60. minutě ještě v plné sestavě, jasně přehrát. Měli jsme tam několik dobrých možností, ze kterých mohl padnout gól. Pak to rozhodly dva kuriozní momenty. Za druhý poločas jsem byl spokojen, v prvním ne. Ve druhé půli tam přinesl herní aktivitu a kreativitu také Jiří Texl, to také přispělo k hernímu zlepšení," dodal k hodnocení utkání Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc1:2FC Slovan Liberec