Pondělí 18. června 2018, svátek má Milan, venku je 25 °C

Sigma v Edenu vedla, Slavia však skóre otočila

11.3.2018

Sigma Olomouc prohrála v přímém souboji o druhé místo v Edenu 1:3. Hanáci oslabení o Buchtu, Vepřka a po rozcvičce i o Jemelku sice vedli brankou Martina Hály, ale domácí hnaní kotlem za Reichlovou branou góly Škoda, Tecla a van Burena duel otočili.

Útočník Milan Škoda v 75. minutě vyrovnal a strhnul červenobílou lavinu. Domácí přidali další dvě branky a zdolali Sigmu 3:1. Útočník Milan Škoda v 75. minutě vyrovnal a strhnul červenobílou lavinu. Domácí přidali další dvě branky a zdolali Sigmu 3:1. Foto: www.slavia.cz

Trenér Sigmy Václav Jílek musel udělat před utkáním několik vynucených změn. Chytat musel Michal Reichl, po zranění z minulého zápasu měl Miloš Buchta ještě klidový režim. Zranění nepustilo do hry také Michala Vepřka, toho nahradil Martin Hála. Na rozcvičku ještě šel Václav Jemelka, ale nastoupit nemohl, proto se na poslední chvíli v sestavě objevil ještě Roman Polom. S kapitánskou páskou vedl mančaft do hry David Houska.
Duel odstartovala lépe Slavia, Hušbauer pálil těsně vedle tyčky, stejný hráč pak vyzkoušel Reichla. Ten fantasticky vyrazil a Sobol naštěstí pro Sigmu těsně minul. Další šanci už měla Sigma, Martin Hála běžel sám na Koláře, udělal mu kličku, ale míč už do branky nestihl dostat. O chvíli později se na hranici vápna dostal k ráně Martin Sladký a výborný nákop skončil jen těsně vedle tyčky. Na tuto bombu by asi neměl Kolář nárok.
Ve 29. minutě se míč odrazil k Hálovi, ten si jej zpracoval trochu moc k brankové čáře a obránci sešívaných mu ještě do střely dokázali skočit a odrazit ji na roh. Hrálo se nahoru - dolů, na Reichla pálil Slovák Stoch, brankář Sigmy opět prokázal, že je rovnocennou varianto Buchty. V závěru první půle ještě chytil tutovku Škodovi.
"V prvním poločase jsme domácím až na výjimky žádné šance nenabídli, naopak jsme mohli minimálně dvakrát skórovat, ať už to byl Martin Hála nebo Martin Sladký, jehož střela šla těsně vedle," řekl k první půli kouč Sigmy Václav Jílek.

Ve druhém poločase se Sigma ujala vedení, když domácí obránci prodloužili Sladkého aut do běhu Hálovi, který zakončil parádně mezi nohy Koláře. Sigma držela vedení až do 75. minuty, kdy domácí srovnali z rohového kopu, který dorazil za čáru nekompromisně Milan Škoda.
Gól nastartoval tribunu sever v Edenu, která hnala domácí za další brankou. Bohužel přišla. Trenéru Trpišovskému vyšla střídání. V 81. minutě se totiž prosadil po rohu Tecl. Sudí nejprve neuznali pro ofsajdové postavení, ale video potvrdilo, že v momentu přihrávky stál Telc na úrovní posledního hráče Sigmy.
V 82. minutě mohla Olomouc vyrovnat. Další fatální hrubice na polovině hřiště a Řezníček běžel podobně jako Hála sám na Kolaře. Zakončoval však svojí béčkovou nohou a levačkou Koláře nepropálil.
Domácí pak přidali štempl na své vítězství. Rychlý brejk zakončoval kličkou Reichlovi Hušbauer, posunul pod sebe Stochovi, který ještě předal van Burenovi, jenž si narazil o tyčku a ranou pod břevno rozhodl definitivně utkání.
"Nakonec asi podle očekávání odjíždíme domů s prázdnou, byť si myslím, že jsme byli Slavii do pětašedesáté minuty naprosto rovnocenným týmem. Povedlo se nám eliminovat rozehrávku soupeře a zároveň být pozorní v defenzivě. Potom jsme se dostali do vedení a pak musím říct, že síla Slavie je obrovská. Typologie hráčů, standardní situace. To mají zvládnuté, už poněkolikáté takovým způsobem otočili zápas v posledních minutách, pomůžou jim v tom diváci. My jsme tomu prostě neodolali,“ hodnotil zápas trenér Hanáků Václav Jílek.
Olomoucký lodivod litoval zahozené šance Řezníčka za stavu 1:2. Nicméně byť soupeř otočil na dva jedna, tak jsme pak měli čistou situaci, kdy šel Řezníček sám na gólmana. To už by Slavia nezvládla. Třetí gól jsme pak inkasovali, kdy už jsme byli vysoko ve větším počtu hráčů. Slavia nás nepřehrála fotbalovostí, ale zválcovala nás fyzickou silou, jednoduchým fotbalem."
Sigma prohrála 1:3, ale stále drží třetí místo. V sobotu hostí doma od 20:00 Karvinou.

SK Slavia Praha3:1SK Sigma Olomouc